Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w wyborze kotła gazowego jednofukncyjnego domek 100m2 , sama podłoga


uki100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie,

 

Proszę o wymianę zdań na temat kotła gazowego . Dom parterowy ocieplony 15 grafitem , na podłodze 10 steropianku na płycie też 10 + 15 wełny w belkach , na ten czas wentylacja grawitacyjna.

Ogrzewanie sama podłogówka 12 obwodów po ok 60 mb każdy + 1 drabinka w łazience

 

No i teraz pytanie zasadnicze pomoc w wyborze kotła. Kocioł jednofunkcyjny kondensat do tego zbiornik 120-150 l , chodzi tutaj o najlepszy stosunek jakości do ceny - brałem pod uwagę Ariston, Valiant oraz Junkers.

1) Ariston genus one net + 120 zbiornik - mam zrobioną cene 5750 zł - najlepsza w tym zestawieniu

2) Valiant ecotec pro 15,6kw 150 baniak najlepszy sterownik ale bez netu - 6900 zł , z net 7500

3) junkers smart 14 cw400 zbiornik 150 z net - 8000 zl

Dostałem info że niby ariston  ***, że lepszy valiant  - ale każdy tak czy inaczej mówi ze z 10 lat i kocioł może paść czy ten czy ten . Pytanie jak to faktycznie jest czy jest o wiele gorszy.

 

CZekam z ciekawością na wasze spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogę bedziesz mial zasilana bezposrednio z kotła czy przez sprzęgło ? 

Gdyby nie ta drabinka w lazience to mozliwe ze pompa w termecie by wystarczyla na caly dom, a to tez ważne.

Poczytaj tematy w Instalacje - tam bylo kilka postów na temat zasilania podlogi bezposrednio z kotla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2019 o 21:29, Ksieciunio napisał:

Podłogę bedziesz mial zasilana bezposrednio z kotła czy przez sprzęgło ? 

Gdyby nie ta drabinka w lazience to mozliwe ze pompa w termecie by wystarczyla na caly dom, a to tez ważne.

Poczytaj tematy w Instalacje - tam bylo kilka postów na temat zasilania podlogi bezposrednio z kotla.

hmm nie wiem czym jest sprzęgło - ale w rozdzielaczu mam zespół mieszający z pompą więc to ona będzie pchała wodę w podłogówkę a ta pompka z pieca to tylko pex26 z pieca do rozdzielacza ( no i na drabinke wsumie tą jedną ale to jest w poziomie i długość ok 4mb :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2019 o 13:07, uki100 napisał:

Witam, Proszę o wymianę zdań na temat kotła gazowego Czekam z ciekawością na wasze spostrzeżenia.

A myślałeś nad kotłem gazowym do CWU i pompą ciepła PW?

Są takie  urządzenie hybrydowe, ale drogo wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, uki100 napisał:

hmm nie wiem czym jest sprzęgło - ale w rozdzielaczu mam zespół mieszający z pompą więc to ona będzie pchała wodę w podłogówkę a ta pompka z pieca to tylko pex26 z pieca do rozdzielacza ( no i na drabinke wsumie tą jedną ale to jest w poziomie i długość ok 4mb :) )

No to w sumie do dupy to masz zrobione. Pompy będą się zakłócały nawzajem, jeśli nie będzie sprzęgła.

Przy takim zestawieniu cenowym, jak u Ciebie brałbym Aristona bez dwóch zdań. Jeszcze tylko sprawdź jaką on ma pompę (charakterystyka).

Junkers Smart zupełnie niepotrzebny, wystarczy Compact, chyba że dajesz sprzęgło hydrauliczne.

 

Termet ma badziewne sterowniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dokładnie jeśli chodzi o piec to zdecydowanie idę w ariston - najlepsza cena - a prawda taka że po 10 latach i tak i tak padnie czy ten piec czy ten - także głupota. Jeśli chodzi o to sprzęgło - kurde nie mam pojęcia mam rozdzielacz później zespół mieszający afriso basic - robi to dobry znajomy który w tym siedzi w cholere lat;P to napewno będzie oki - jak coś zrobię jutro fotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.