Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
4 godziny temu, radik81 napisał:

To jakiej pojemności zasobnik proponujesz?

Nie mylić pojęć "zasobnik" i "wymiennik cwu". Zasobnik jest bez wężownicy i jednopłaszczowy, służy tylko do magazynowania podgrzanej przez kocioł wody (najczęściej przepływowo). 

  • 1 rok później...
Opublikowano

Posiadam u siebie zbiornik cwu 150l biawar do tego naczynie przeponowe ferro 12l ciśnienie fabryczne 3bar . Chce odpowiednio ustawic przeponę , manometr za wodomierzem i filtrami wskazuje 2,5-2,6bar czyli zbiornik ustawiam 2,4 , ale czasami ciśnienie na manometrze spada do 2bar z racji ujścia i użycia wody w ogrodzie . Jak w takiej sytuacji prawidłowo to ustawic , nie wiem czy liczą się tez tutaj chwilowe skoki ciśnienia np. gdy zużywamy wodę w domu ? Również jak się ma Większa pojemność zbiornika Do zalecanych 8l .

Opublikowano

Ustawiłem 2,5bara trzeba znaleźć jakiś kompromis ...

Co do naczynia w CO za najwyższy punkt w instalacji przyjmujemy grzejnik jako odbiór ciepła czy puszczona kilka metrów wyżej odnogę zakończona odpowietrznikiem ?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Czy mając zawór reflex flowjet i na ta porę chęć podłączenia naczynia ferro nieprzepluwowego będzie to funkcjonować normalnie ? Pytanie również do pojemności naczynia CWU do zbiornika  150l(144) biawar mam naczynie 12l , wskazane przez kalkulator 8l . Ten nadmiar co powoduje ?

Opublikowano (edytowane)

Przetestuj, nic się nie popsuje. Powinno być ok. Naczynia przepływowe odróżniają się od nieprzepływowych, że są od środka emaliowane i przyłącze jest ze stali nierdzewnej. Jak pęknie przepona to woda nie ma kontaktu z rdzą i innym syfem, jest zachowana sanitarność wody. Naczynie nieprzepływowe od środka nie jest emaliowane, być może fabrycznie od środka już zardzewiałe i przyłącze jest stalowe, niklowane. Naczynie zawsze można przewymiarować - możesz dać i 30 litrów naczynie, tylko to nie ma uzasadnienia ekonomicznego. Za to naczynie nie może być za małe. Co do doboru wielkości naczynia to trzeba znać ciśnienia i jego wahania po stronie wodociągowej i ile ustawiło się na regulatorze ciśnienia. Dopiero wtedy dobiera się naczynie do bojlera. 

Edytowane przez emigrant
Opublikowano

Dziękuje za odpowiedz , nie mam reduktora ,a ciśnienie zimnej wody wynosi  2,5bar , Po załączeniu odbioru wody spada poniżej 2bar zaleznie od poziomu gdzie jest kran parter czy piętro . Naczynie było zamontowane przez fachmana z fabryczna nastawa 3bary , myśle ,ze jak ustawie w nim Ciśnienie 2 bar to będzie lepiej niż było , ale czy poprawnie ?

 

W instalacji CO wielkość naczynia na + to również tylko sprawa ekonomiczna ?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.