Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowna społeczności,

stanąłem przed decyzją zakupu nowego pieca centralnego. Przez ostatnie 13 lat używałem kotła Cichewicz Logica 20-27Kw. Niestety, w tym roku piec odmówił współpracy, ponieważ zaczyna cieknąć.
Po długich lekturach, porównywaniu i niemal doktoryzowaniu się z tematu pieców, nadal wiem, że nic nie wiem.

Na tapecie zostały (wstępnie) 2 marki: Cichewicz Logica oraz Defro. Jakie są moje warunki domowe: ok 250m2 do ogrzania, paliwo mieszane (pół drewno - pół węgiel). Chciałby, aby piec był używany przez cały rok (bojler z wodą do kąpieli/ mycia naczyń itp.). Dobrze by było, gdyby spełniał najnowsze normy czystości, najchętniej piec dolnego spalania.

Czy możecie polecić ze swojego doświadczenia coś, co spełnia powyższe wymagania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Skoro nikt nie odpisał to podrzucę tylko link: http://ranking.czysteogrzewanie.pl/szukaj/596b

Dodam, że jedynie o MPM DS można na forum znaleźć konkrety, o pozostałych kotłach na razie wiadomo tyle ile producent zamieścił w internecie.

Edytowane przez h3nio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myslę że na taką powierzchnie wystarczy ci spokojnie 18 kw.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Lubisz  obcowanie z kotłem ,zapach smoły i dymu to mpm będzie idealny ,prawdopodobnie spędzisz sporo czasu przy kotle, skończy się przyjaźnią albo wystawisz go na allegro ( ja ze swoim ds bardzo się przyjaźnię ).O innych kotłach z podanego linku jest mało lub wcale ,albo są tak dobre że brak kłopotów albo są tylko w ofercie.  

Edytowane przez janjan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W MPM-ie już wiesz czego się można spodziewać i jak to poprawić,cała reszta to wielka loteria,wybór należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, dziękuję serdecznie za Wasze odpowiedzi. Mam do Was jeszcze szczegółowe pytania:

• jaką powierzchnię macie do ogrzania?
  • czy dom jest dobrze ocieplony? (u mnie jeszcze zostało w tej kwestii wiele do zrobienia, bo to starsza budowla),
  • jakim paliwem palicie?
  • jakie modyfikacje do MPM-a są zalecane? (oczywiście poszukam i poczytam o tym na forum;) ),
  • jak długo używacie pieca w ciągu roku?
  • czy macie jakieś większe problemy eksploatacyjne? (pomijam fakt dymu i innych cudów - raczej zależy mi na informacji o jakości spawów/ blachy itp.),
  • ile lat mają Wasze piece?

Z góry dziękuję za odpowiedź :) Powoli przekonuję się do MPM-a, ale wszystko jeszcze może się zmienić.

Miłego wieczoru!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://cieplowlasciwie.pl/start a potem zapraszamy do tematu o mpm- napewno dowiesz sie wszystkiego, Pozd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez ajslamar
      Witam czy ktos podpowie jak podlaczyc pod sterownik pieca Tigra sterownik zaworu czterodrogowego tech st-431? Z st431 wychodzi kabel rs taki jak telefoniczny a do sterownika tigra wtykany jest jack czincz 

• Przez edanny
      Witam Forumowiczów!!
      Obecnie posiadam kocioł marki: Junkers ZS 20KE (20kW). Niebawem będę wymieniał kocioł (choć zastanawiam się czy warto). Mam na myśli kocioł kondensacyjny. Obecny miał juz kilka awarii (obecnie do wymiany nagrzewnica). Po prostu czytając opinie i słuchając od ludzi to Nowe kotły Kondensacyjne są droższe, w serwisie i bardziej awaryjne od tych starszych konstrukcji. Nie wiem czy warto "ryzykować" wyższe koszty (zakup+serwis) dla ok.15% oszczędności na kondensacji?
      Co o tym myślicie i czy możecie polecić jakieś kotły kondensacyjne, w cenie ok. 4000-5000zł (moc 16-20kw). Opcje jakie są to:
      1. Wymiana nagrzewnicy, w obecnym
      2. Zakup takiego samego kotła Junkersa, który posiadam (z tą różnicą, że fabrycznie Nowy)
      2. Zakup nowego kotła kondensacyjnego.
      Przy okazji...Będę wymieniał rury (do C.O oraz CWU). Tu też bym potrzebował porady co warto kupić? Szukam rur PP-R ( z włóknem szklanym lub włóknem węglowym). Interesują mnie tylko markowe produkty. Widziałem ciekawe rury marki: PipeLife (Carbon- w włóknem węglowym) i tutaj mam pytanie odnośnie ich zgrzewania. Mam fachowca, który zrobił kilka instalacji, wszystkie na rurach z dodatkiem włókna szklanego...Czy technologia zgrzewania takich rur carbonowych jest taka sama? Czas grzania, zgrzewarka itp.? Ten fachowiec pracował głównie na jakichś rurach czeskiej produkcji, które chwali (niestety nie znam marki).
      Ponadto jakimi producentami się zainteresować? PipeLife, Mavin, Hakan? I gdzie, w Łodzi można dostać markowe rury takich firm, które wymieniłem (lub innych polecanych) poza Castoramą itp?

• Przez Wacale
      Witam.
      Proszę o pomoc w decyzji o wyborze kotła. Obecnie mam Viadrus u22 z 2007 roku, ten dom kupilem w maju wiec nie wiem jakie jest spalanie. Dom jest z 1974roku okolo 150m2, okna plastikowe powymieniane mysle ze maja z 10 lat napewno, w pywnicy tylko sa stare (dom caly podpiwniczony z garazem - nie ogrzewane). Sciany z tynkiem maja 50cm, przy remlntach wyszlo ze sa to dwa pustaki zuzlowe. Moje pytanie brzmi jaki kociol wybrac? Mam tez gaz ziemny ale troche boje sie o koszty poniewaz grzejniki sa na dole zeliwne a na gorze takie blaszane, instalacja na rurkach grubych mysle ze sa to 3/4 a miejscami 1 cal. W lazienkach sa tylko nowego typu grzejniki łazienkowe z rurkami miedzianymi. Pytanie jak dobrac kociol z podajnikiem? Czy moze jednak gaz? A moze po prostu jedna zime sprobowac przejechac na starym kotle rozpalajac od gory. Probowalem juz rozpalac zaraz jak kupilem i ta metoda dziala. Jest grawitacja i jedna pompa a na piecu miarkownik. Piec wyglada na ok oprocz odpadajacej rozety na drzwiczkach gornych. Prosze o podpowiedzi. Pozdrawiam
    • Przez zelik20
      Witam wszystkich forumowiczów.
      To będzie mój pierwszy kocioł na pellet (jeśli się na taki zdecyduję) więc tym bardziej jestem przerażony.
      Mój domek 160 m2 dość dobrze ocieplony  (http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5x8i) aktualnie ogrzewam kominkiem z nadstawką wodną zużywam podczas zimy około 10-12 m3 drewna dębowego, jednak obecnie po 2 zimach chce przenieść kotłownię z salonu do garażu (konieczność montażu komina zewnętrznego). Niestety nie mam możliwości ogrzewania gazem ziemnym z racji braku przyłącza i znacznej odległości od niego (280m).
      Rozważałem możliwość ogrzewania domu  powietrzną pompą wody ale jakoś nie jestem przekonany aby dało to bezpieczeństwo 22C w domu bez konieczności załączenia grzałek a z cenami prądu nic nie wiadomo.
      Dlatego mój typ to kocioł na pellet z zasobnikiem, tylko jaki???
      W domu posiadam bufor750l i też zastanawiam się czy go użyć czy nie. Ilu hydraulików tyle opinii.
      Czy ma któryś z forumowiczów podobny dom i moje rozterki już za sobą??
      Co sądzicie o piecu Kostrzewa Twin Bio Luxuary compact 12-16 kw???
      Będę wdzięczny za wszelkie sugestie:)
      Wiem, że późno się do tego zabieram, ale potrzebuję ten piec już na ten sezon.

• Przez KamaSimon
      Witam chciałabym się dowiedzieć jaki piecyk na pellet będzie odpowiedni do mieszkania 63m2. Interesuje mnie coś z płaszczem wodnym do ogrzewania grzejników i wody użytkowej. Mieszkanie ocieplone, okna nowe 3 szybowe. Dodam jeszcze, że mieszkanie jest w zabudowie szeregowej. Widziałam, że są takie małe piecyki/kominki, które stoją w salonie. Czy nie ma żadnych przeciwwskazań do montowania urządzeń w takim miejscu? Czy lepiej jednak montować takie piece w kotłowni? Proszę o jakieś podpowiedzi, bo czeka mnie wymiana pieca w najbliższym czasie, a kompletnie się nie znam. Może jest tu ktoś kto doradzi i ewntualnie poleci sprzedawców, którzy od razu montuja, albo jest tutaj ktoś kto się tym zajmuje? Dziękuję za wiadomości. 
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.