Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł 25kW z sterownikiem HT-tronic 900


KamilBK

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry 

Jestesm posiadaczem kotła na pellet o mocy 25kW z termostatem pokojowym.. służy on tylko do ogrzania c.o. .

Mam problem z częstym zapalaniem kotła np temperatura zadana wynosi 65^C histereza kotła 3^C podczas gdy kocioł dąży do osiągnkęcia zadanej temperatury ( Temperatuara kotła wynosi np 55-60-63^C ) załącza się czyszczenie kotła i następuje kolejne rozpalanie ... takich rozpalanie mam bardzo dużo w ciągu dnia ....

w skutek czego tracę dużą ilość pelletu .. oraz tracę na żywotności grzałki...

Za szybką odpowiedź WIELKIE DZIĘKI !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym się wymądrzać jako że nie palę pelletem ale -  jak wyczytałem w niektórych wątkach - dla pelletu histerezę ustawia się  10-15*C..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, laptop napisał:

Przynajmniej wrzuć aktualne nastawy, bo oprócz temp. zadanej nie wiadomo nic...

Maksymalna moc palnika 21kW

Wydajność dmuchawy maks 36%

histereza przejścia na moc pośrednia 10^C

posrednia moc palnika 18kW

wydajnosc dmuchawy moc pośrednia 28% 

histereza przejścia na moc min 5^C 

minimalna moc palnika 8kW

wydajnosc dmuchawy moc min 19%

histereza kotła 13^C 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2019 o 16:14, KamilBK napisał:

podczas gdy kocioł dąży do osiągnkęcia zadanej temperatury ( Temperatuara kotła wynosi np 55-60-63^C ) załącza się czyszczenie kotła i następuje kolejne rozpalanie ... takich rozpalanie mam bardzo dużo w ciągu dnia ....

O ile dobrze zrozumialem ,to kocioł odpala się ponownie w trakcie normalnej pracy ? czyli  podczas kiedy słychać i widać ze   pellet się pali na palniku i palnik pracuje normalnie ?    ...to moze oznaczać tylko jedno : awarię czujnika płomienia  ...sprawdż sobie jakie wartosci widać w parametrze "jasnosć płomienia " ...podczas pracy powinno to być w zasadzie caly czas 100% ....jedynie podczas rozpalania wartość powoli rośnie od zera ,wraz z rozpalającym się powoli pelletem na palniku ,jezeli w trakcie normalnej pracy  palnika parametr  "jasnosć płomienia " spada do kilku % czy zera ,to jest ewidentnie uszkodzony czujnik  .Padające "czujniki płomienia " to częste  przypadki w pierwszych partiach tych palników i padały tam wręcz masowo .Co do twoich ustawień to nie wiem kto ustawił ci tak duże nadmuchy ,bo są ewidentnie za duże ...zasada ustawienia nadmuchu jest prosta ,nadmuch ustawia sie 3-4 oczka powyżej mocy ,czyli przykladowo moc 8 KW -nadmuch 12 % ,moc 20kw -nadmuch 24% .Temperatura kotła zadana 65stopni histereza 10 stopni ,albo 70stopni histereza 15 stopni .Tu masz temat dotyczący tego kotła https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/24232-heiztechnik-hit-pellet/?page=26   wątek o padających czujnikach płomienia też tam znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KamilBK napisał:

gdy wyciągłem czujnik płomienia to pokazywał 100% a gdy go włożyłem 0%

Zgłaszaj  do serwisu bo ewidentnie uszkodzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2019 o 10:46, KamilBK napisał:

Masz racje ^^ o to dowód ^^ tylko ze gdy wyciągłem czujnik płomienia to pokazywał 100% a gdy go włożyłem 0% .... 

71B86F1A-E21E-4A1D-90C1-317A04366289.jpeg

 

W dniu 15.02.2019 o 21:05, munior napisał:

Zgłaszaj  do serwisu bo ewidentnie uszkodzony

Ok ^^ wielkie dzięki za pomoc ! ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.