Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Q Eko GL 20 kW + HT-tronic 900 ochrona powrotu


bomba071

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem z kotłem Heiztechnik Q Eko GL 20 kW  + sterownik HT-tronic 900 i problem polega na tym że chciałbym wykorzystać zawór 4 drogowy do ochrony powrotu a nie tak jak jest w instrukcji że mam w tym celu zamontować pompe kotłową,jak wyłączyć w tym sterowniku funkcje ochrony powrotu? w załączniku klasyczny schemat kotłowni

124333.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że zawór 4 drogowy bez pompy kotlowej  spełnia tylko jedną funkcje,  albo ochrona powrotu ,albo regulacja temperatury na instalację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik HT-tronic 900 jest sterownikie do peletu a kupujesz kocioł na groszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona powrotu przy wykorzystaniu zaworu 4 D czy zaworu 3drożnego termostatycznego tylko z pomocą pompy kotłowej,inaczej tego nie zrealizujesz. Choć jest jeden sposób na ochronę powrotu bez pompy kotłowej, jednak to może sie wiazać z małym problemem. Jednak w niektórych instalacjach się to sprawdza i działa nieźle. Ja mam tak zrobione, gdyż instalacja jest stara i przy wymianie kotła na ekogroch i bardzo małej kotłowni nie było możliwości zrobić inaczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem z kotłem Heiztechnik Q Eko GL 20 kW  + sterownik HT-tronic 900 i problem polega na tym że chciałbym wykorzystać zawór 4 drogowy do ochrony powrotu a nie tak jak jest w instrukcji że mam w tym celu zamontować pompe kotłową,jak wyłączyć w tym sterowniku funkcje ochrony powrotu? w załączniku klasyczny schemat kotłowni
124333.thumb.jpeg.29072fafb3ad7593d67f1e9fb6cbc4de.jpeg
Bez pompy na prowcie zaworu 4d nie zapewnisz ochrony.

Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że można wykorzystać do ochrony pompe cwu lecz w tym wypadku musiała by pełnić 2 funkcje - kotłowej i cwu tylko czy da się to zrobić z wykorzystaniem sterownika kotła? może pompe cwu wpiąc jako kotłową ?tylko wtedy pojawi się problem z grzaniem cwu w postaci wyłączania pompy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Da się zrobić ,pompkę wpinasz w gniazdo pompy cyrkulacyjnej a w sterownika ustawiasz pracę pompy na stałe . ja tak mam i na powrocie mam najmniej 53 stopnie a normalnie ok 57 stopni przy zadanej kotła 65 stopni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zawór 4d to zamontuj pompę na powrocie z 4d. Wtedy powrót będzie niższy o koło 3stopni przy zadanej 60.

A pompa kotlowa pracuje razem z pompą Co. Latem nie musi pracować.

Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko jak powrót będzie dużo chłodniejszy to zalewasz kocioł chłodna woda i kocioł "wariuje" i nie pracuje stabilnie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.