Skocz do zawartości
joka111

Zębiec kocioł Zębiec wenus 10 KW budowa palnika dymu

Rekomendowane odpowiedzi

Dopisałem edit do swojej wcześniejszej wypowiedzi, przeczytaj.

Co do kotłów...Był jeszcze miałowiec Zębiec:) Pierwsze było Ogniwo ale żyło kilka lat bo przyszedł domorosły macher i uznał że trzeba porządnie kocioł wyczyścić. Były w komorze takie grube stalowe nity ( teraz ich nie stosują ) Walił młotem i majzlem tak krzepko że jeden po prostu ściął :) I d**a blada.

Drugi używałem 16 lat ale mi się znudził, uznałem że miał węglowy to chyba będzie oszczędniej. Miałowy Zębiec wytrwał 8 lat i dokonał żywota ale nie powiem, miłe mam wspomnienia.

Potem paliłem dwa sezony w odkupionym za stówkę  od sąsiada 28 letnim Camino. Musiałem go rozłożyć na czynniki pierwsze  i gruntownie odczyścić bo był zawalony smołą tak że nie dałoby się go normalnie używać. Od tamtej chwili wiem że jeśli Camino , to tylko odpalane od góry, bo problemy murowane.

Po dwóch latach beztroskiego używania tego dziadka, zakręciłem się co do MPM. Porażka , po kilku miesiącach przy zawiechach i zapopielaniu doszło do mnie że gdy nikogo nie ma przez kilkanaście godzin , kocioł nie pociągnie na lokalnym węglu bez rusztowania. Bywało na kotle po 35*C a w domu 16....

Obecnie trzeci sezon z nowym Camino , tym z filmików który uwielbiam :)

Gdy władze dociągną śrubę i zacznie się być może kontrolowanie kotłowni.... Zamyślam na ten moment o Skam-PV z palnikiem rurowym sv 200n który bardzo dobrze daje sobie radę na podlejszych sortach niby ekogroszku. Co dalej? Życie pokaże...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Piecuch19 napisał:

W Ogniwie górna część wymiennika może z blachy ale ta dolna to ewidentnie  na odlew wyglądła.

Jeżeli mówimy o tych samych typach kotłów, mój to Ogniwo S6WC 20 kW, to zgodnie DTR i tym co widzę, kocioł ma cały płaszcz wodny stalowy, żeliwne są wyłącznie elementy wymienione przez @witek1234.

Edytowane przez Duck

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez ppycha83
      Poszukuję informacji na temat sterownika do kotła Zębiec Merkury 35kW. Posiadam w nim obecnie sterownik ST-48 czy mogę zamienić na coś bardziej zaawansowanego? Np. Tak by sam sterownik dobierał moc kotła. Widziałem tech ST-480 lub 580, ale czy to coś wiecej? Proszę o pomoc.
    • Przez automatycznyRuszt
      Stworzyłem automatyczny napęd rusztu do pieca CO, właśnie opublikowałem na moim YT Potrzeba Matką Wynalazku  filmik ze szczegółami, gdzie pokazuję jak działa ten mechanizm.
      Jestem ciekaw waszych opinii, dajcie znać
      https://www.youtube.com/watch?v=bzqWH1IHDU0
    • Przez Rzulff
      Witam. Potrzebuję mądrych rad potrzebnych do budowy/spawania pieca na węgiel drewno z płaszczem wodnym. Udało mi się kupić mały piec na chwilę po awarii starego który pękł i zastanawiam się żeby wyspawac nowy samemu ale taki z prawdziwego zdarzenia. Proszę o jakieś rady rysunki techniczne jak to zrobić bo mniej więcej wiem co chce. Piec najlepiej na miarkownik gornokanalowy dolnego spalania. Będzie palone od góry z wykorzystanie jak największej ilości ciepła że spalin i z towaru. Jeśli ktoś ma jakieś rady dotyczące blachy kształtu metody spawania itp to chętnie wysłucham. Dzięki za pomoc 
    • Przez Cubass
      Mam problem z paleniem w piecu zębiec 21kw, hydraulik w maju 2019 roku wsadził mi ten piec, podłączył instalację grzewczą i wszystko było w porządku do puki nie zaczął się problem z co tygodniowym czyszczeniem całego pieca wraz z kolanem do komina i całym kominem. Nie pali się w nim nic poza kartonami... Mix drzewa jaki już spróbowałem od brzozy, świerka, buka i dębu po orzech, czereśnie i akacje... Nic się nie wypala, podkladajac prędzej zgasnie jak się rozpali.. Co mnie martwi:
      Kupiłem dom w którym to wstawiłem, komin 5 letni nowy od podstaw zrobiony przez poprzednich właścicieli ale z wkładem redukujacym średnicę wewnętrzną na fi140, wyjście z tego pieca to 180 ale wejście do komina już jest fi120 więc hydraulik za montował 2 redukcję 180/140 i 140/120 żeby wejść w komin bez kucia. Czy w tym tkwi problem?
      Piec wypuszcza dym przy otwartych dolnych drzwiczkach na całą kotłownię, jedynie regulator ciągu odkrecam (mała klapeczka na dolnych drzwiach) żeby coś ciągnął, przy podkladaniu dzieje się to samo muszę drzwi od kotlowni szeroko otworzyc zeby sie nie udusić... 
      Proszę o porady zdjecia mogę podesłać jak ktoś potrzebuje. Pozdrawiam

• Przez ObywatelPolski
      Witam drogich użytkowników,proszę o wyrozumiałość (jestem tu nowy)
      Chciałem zapytać się o opinie na temat pieca Zębiec Szafir . Do znaczy jak sie sprawuje, czy polecilibyscie ze wzgledu na trwalosc lub ewentualnie jakis inny piec z dolnym spalaniem 5 klasy i Ecodising  Dom nie ocieplony 80m Co i CWU 4 osoby .Pozdrawiam
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.