Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z mocą kotla


matys0708

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z mocą minimalna kotła. Mianowicie kocioł chodzi w Pid tylko ze nie schodzi mi do mocy minimalnej. Temperatura kotła ustawiona jest na 66* moc max kotła na 55% a minimalna na 15% histeryzacja temp wynosi+3*. Kocioł dochodzi do temp 68,7* a moc spada mu tylko do 40%. W tych warunkach wychodzi mi b. Duże spalanie (16.5kg/13h). Jakieś pomysły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Expert pid dynamic 4d wersja 3.2.25a 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie sprawdzałem ale pewnie będzie przebijal i wchodził w podtrzymanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na sterowniku masz ustawioną temperaturę 66 to zawsze będzie dobijał do tej temperatury. Moc nimimalna a temperatura na sterowniku to dwie różne rzeczy. Jeżeli znmiejszasz moc to powoduje to zmianę parametrów nadmuch i podawania. Jeżeli chcesz aby kocioł osiągał niższa temperaturę musisz zmienić ja na sterowniku.

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 Kw
- owies - ekogroszek -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł ma pracować w pid tylko na moje przy temp 68,5 to już powinien zjeść z mocy do 15% a on tego nie robi.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam skzp i tez nie schodzi odrazu do minimum. Tak ma to działać ze sterownik utrzymuje temperaturę ustawiona i delikatnie ja przebija gdy zacznie temp spadać ster znowu podniesie moc kotła. Widocznie instalacja ma takie zapotrzebowanie na ciepło. Bynajmniej ja tak mysle i nie musisz się ze mną zgodzić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie groch się wypala całkowicie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I paliło Ci się to czy słabo?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.