Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze zbyt dużą mocą minimalna kotła Vitodens 200-W z 2020 roku.


janlat0040

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek witam wszystkich bo jestem tu nowy ale często przeglądałem forum jak byłem ekogroszkowcem. Od sierpnia 2020 roku jestem właścicielem kotła typu Vitodens 200-W typu B2HF-19 o mocy 1,9 ... 19 kW. Od uruchomienia obserwuję parametry diagnostyczne kotła i jego modulacja nie schodzi poniżej 5 kW (ok. 26%) pomimo tego, że w danych katalogowych moc min. wynosi 1,9 kW a w parametrze nr 1503.0 „Minimalna moc grzewcza”  nastaw kotła jest ustawiona wartość 10%. W związku z tak wysoką modulacją minimalną kocioł ma bardzo dużą dobową liczbę startów ok. 100 przy pracy palnika w okolicy 12 godzin w okresach przejściowych co może wpływać na zbyt duże zużycie gazu. Do dnia dzisiejszego mam w sumie 2760 godzin pracy palnika i 10736 startów tj. srednio prawie 4 starty na godzinę pracy palnika.  W jaki sposób można obniżyć min. modulację kotła żeby zmniejszyła się ona do katalogowej wartości 1,9 kW (10%) bo obecny stan jest niezgodny z parametrami deklarowanymi przez producenta czyli niezgodny z umową zawartą w dniu zakupu kotła a właśnie ten parametr skłonił mnie do zakupu tego kotła. Mam kolegę który ma taki sam kocioł ale z 2019 roku i w jego przypadku modulacja schodzi do 10% a u mnie cały czas problem z dużą ilością startów palnika. Kocioł jest wprawdzie na gwarancji i mógłbym zgłosić to jako usterkę gwarancyjna ale wcześniej chciałem się zorientować czy miał ktoś może podobny problem i wie jak go rozwiązać samemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.