Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem cwu


artur9914

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam kocioł dwufunkcyjny Junkers Cerapur wraz z czujnikiem pogodowym i sterownikiem pokojowym. Mam problem z ustawieniem temperatury cwu. 

Na piecu zadana jest temperatura 40 stopni, ale i tak dogrzewa ją do mniej więcej 46-47 stopni i dopiero się wyłącza. Czy tak powinno być? Próbowałem różnych ustawień na sterowniki pokojowym, ale nie zawsze piec się go słucha i nie raz zaobserwowałem, że temperatura wody spadła poniżej 30 stopni. Czy to jest normalne?

Chciałbym ustawić żeby w dzień temperatura cwu wynosiła dajmy na to 39 stopni, a wieczorem na przykład 41 stopni. Gdzie szukać przyczyny, że takie ustawienie na sterowniku nie przekłada się na rzeczywista temperaturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, artur9914 napisał:

Posiadam kocioł dwufunkcyjny Junkers Cerapur

który?

  1. Cerapur Midi

    Cerapur Compact

    Cerapur Smart (wersja ...-3CE)

    Cerapur Smart (wersja ...-5C)

    Cerapur Acu Smart

    Cerapur Acu

    Cerapur Comfort

    CerapurMaxx3

    Cerapur Modul

    Cerapur Modul Solar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sprostowanie i przepraszam za pomyłkę. Problem jednak nadal nie jest rozwiązany. Kocioł nie trzyma temperatury czy to zadanej na nim (ustawieniem pokrętła) czy na regulatorze pokojowym. Tak jak pisałem, czasem spada dużo poniżej ustawionej temperatury, a jak się już grzeje to dogrzewa dużo powyżej. 

Na sterowniki pokojowym mam również ustawienia programu pompy cyrkulacyjnej. Może powinienem pokombinować tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.