Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór 4 drożny czy głowice termostatyczne elektroniczne....


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Zawór 4d bym wybrał.Ochrona powrotu wtedy jest dla pieca .Zaleca się jednak zamontować pompę kotłową pod zaworem 4d aby korozja go nie wzięła i nietylko.Ma to jeszcze znaczenie do ogrzewania i spalania mniej węgla.Pompa na zasilaniu i pompkę do bojlera bym dał jeszcze.Wtedy zawór 4d ma co robic i pracuje dla Ciebie.To tak pokrótce.Jeśli masz termostat pokojowy on/of to głowice termostatyczne nie są potrzebne moi zdaniem.Chyba że masz gdzieś za zimno a gdzieś za ciepło w pomieszczeniach to wtedy mozna dołozyć termostaty.Nawet jak dasz na 5 zawór to jest chyba 28 stopni tak więc będziesz miał zabezpieczenie na wyrost.Czujnik masz w jednym pomieszczeniu a kazdy pokój ma pewnie inną przenikalność czy to od pułnocy czy południa.Wtedy termostatem możesz wyrównać temperatyrę w pomieszczeniu.Oczywiście tam gdzie sterowanie pokojowe to głowice na full.Zawory kosztują więc można je zamontowac na przyszły sezon jak kasy niezadużo.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowice termostatyczne nastawia się na oczekiwaną temperaturę w pomieszczeniu i się o nich zapomina, bo to ich zadaniem jest pilnowanie zadanej temperatury. Jeśli ktoś zakłada głowice na grzejniki i otwiera je na full, to one nie spełniają praktycznie żadnej funkcji i służą tylko do ozdoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.Dzieki....Pytam bo  nie posiadam żadnych zaworów N-Drożnych,tylko AURATON podłączony do pompy,po uruchomieniu pieca piec długo nagrzewa cały układ jakieś 40-minut,a to dlatego ze instalacja stara grawitacyjna , wymieniony tylko piec czyli grube rury, a i jeszcze jedno czy po dołożeniu zaworu.N- Drożnego spalanie mi nie wzrośnie,i co z grubymi rurami wymieniać na cienkie....DZIEKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było komfortowo zawór 3D z siłownikiem,czujnik pogodowy sterownik obsługujący mieszacz z możliwością obniżenia temperatury od termostatu.Układ pracuje według krzywej grzewczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema szans.Czyli grzejniki są na grawitacji?Jeśli chcesz dobrze zrobić to pasuje jedna pompa z mieszaczem 3d na podłogi a druga opcjonalnie też z mieszaczem 4d na grzejniki.Masz możliwość regulacji obydwu obiegów oraz temp.powrotu.Ja u siebie zostawiłem rury stalowe jakie były,tak że w razie W mogę grzać grawitacyjnie.Czy ci wzrośnie spalanie z mieszaczem,nie wiem ale wiem że będziesz miał komfort temperaturowy a gdybyś jeszcze dołożył pogodówkę................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,teraz wszystko jasne.Czy będziesz wymieniał rury to już twoja decyzja,ja nie zmieniałem,to tylko trochę więcej wody,ale dzięki temu jest możliwe grzanie grawitacyjne w razie W.Są tacy co zmieniają rury ze względów estetycznych,bo taka moda,ale wystarczy 1h bez prądu i kocioł/zasypowiec/ gotuje aż miło.A najlepiej żeby nikogo nie było w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.