Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w doborze kotła


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, szukałam długo ale nic nie znalazłam konkretnego, także jak temat się powtórzy to wybaczcie. Potrzebuję zmienić piec. Aktualnie mam tzw. kuchnie zwykły piecyk z blachami i do tego podłączony obieg kaloryferow. Dom ma 100m2. Potrzebuję konkretny piec, nie wiem czy takie istnieją, bo jestem w tym kompletnie zielona ale najlepiej żeby można było w nim palić drewnem bo mam sporo zasobów które w innym wypadku mi się zmarnuja i ekogroszkiem lub pelletem. Praktycznie cała instalacja grzejników przebiega pod podlogami z pexow. Nie ma innej możliwości gdyż to stary domek jednopietrowy bez piwnicy. I problem jest taki że jak braknie prądu to piec może się zagotować w dosłownie paru minutach. Kupiłam ups ale podtrzymuje pompke tylko pół godziny. I nie chce inwestować w coś takiego. Chciała bym mieć to z głowy, bo często są braki prądu, nie raz chwilowe ale czasami zdarzają się dłuższe. Wiadomo pompa też się może zepsuć. Czy jest jakiś piec który w razie braku prądu może sobie sam jakoś poradzić? Np wygaszajac sam żar lub cokolwiek byle tylko się nie martwić że jak będę spać i braknie prądu to rozwali mi dom. Z góry dziękuję i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kotła musi być wyjście do naczynia wzbiorczego gdzie woda i para będzie mogła mieć ujście podczas zagotowania.

Albo drewno albo pellet albo ekogroszek połączyć tych trzech paliw się nie da aby porządnie i ekonomicznie to spalać, mozna ewentualnie drzewo i węgiel orzech połączyć.

Jaki budżet na kocioł, jaki komin?

cieplowlasciwie.pl wypełnij i wklej link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Wg mnie jesli to ma stać w mieszkaniu to zdecydowanie odpadaja dolniaki bo zadupcymy całe mieszkanie smrodem i dymem podczas dokładania , w tych czasach aż nie wypada proponować górniaka ale tylko taki tam powinien być , moc maksymalnie 10kw , 

lub rozegrać to inaczej i kupić dobry urzywany kocioł górnego spalania używany to koszt od 800 do 1200 zł mowa i świerzym stosunkowo kotle a nie starym struclu , sam sprzedałem niespełna 3 rocznego górniaka defro za 1 tys zł a był jeszcze na gwarancji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Skoro myślisz o podajnikowcu i dobudówka z boku jest więc szuranie podajnika nie przeszkadza to jak najbardziej , w tych kotłach nie trzeba żadnych zabezpieczeń bo jak zabraknie prądu to podajnik nie poda wegla na palnik a wentylator nie dmucha więc po  prostu zgaśnie sam , testowałem to u siebie i zero problemów , tak po prawdzie podajnikowiec to najlepsza opcja .

tylko akurat ten z twojego linka ma podajnik tłokowy a to niezbyt dobre rozwiązanie , a z drugiej strony nie musisz kupować ekogroszku tylko zwykły groszek ten do 35mm a jego na kopalni da się kupić już za 590 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Niechciałbym tego brać na swoje bary , koledzy pewnie cos doradzą , powiem ci tylko tyle że ja kupiłem nowy kocioł Zębca 10kw za równe 3 tys zł , producenci testują nowe produkty i potem sprzedają to za bezcen i tak u mnie stoi jeden z nich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.