Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z instalacją


Adik1337

Rekomendowane odpowiedzi

cześć!

Mój pierwszy post na forum, piszę ponieważ nastał pewien problem.

Mamy ogrzewanie centralne, piec zasypowy, pompa, rurki pcv.

Ostatnio mama zaszalała, zostawiła piec otwarty, nagrzało się wszystko i pod wpływem ogromnej temperatury rurka PCV puściła, była to rurka przy centralnej instalacji i ogólnie woda się rozlała na piec i pompe.

Teraz nie ma w ogóle biegu wody, grzeje się woda tylko przy piecu i jeden kaloryfer który jest centralnie przy nim. Reszta ZIMNICA!

Nie wiemy jaka jest tego przyczyna, ja obstawiam ze albo pompa (jak moge sprawdzic czy ona dziala czy nie?) Albo ze sie cos zapchało w rurze przy piecu.

Proszę o pomoc co tutaj mogę zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno najpierw naprawić uszkodzenie, później uzupełnić wodę w instalacji, oczywiście jeżeli wiesz jak to zrobić, jeżeli nie to pozostaje zatrudnić hydraulika, mam tylko fragmencik wykonany w tej technice, staram się unikać  temp. wyższych niż 80C ze względu na szczelność  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adik1337

Rurka pcv? Raczej o pexa chodziło co nie zmienia faktu,że ostro musiało być.

2 godziny temu, Adik1337 napisał:

Albo ze sie cos zapchało w rurze przy piecu.

Albo masz gdzieś korek powietrza.Spróbuj wszystko odpowietrzyć-wszystkie grzejniki/bojler/pompę.

2 godziny temu, Adik1337 napisał:

jak moge sprawdzic czy ona dziala

Pompę słychać na 1-wszym biegu i w zasadzie czuć na ręce jak przyłoży się do rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jamjestcichy i @Duck

Ogarnięte. Pompa padła najzwyklej. Odpowietrzyć wszystko odpowietrzyliśmy toz pierwsze co poszło, pompa nowa kupiona i wymieniona i jest czad grzeje w cały domu, szkoda ze to raptem nawet nie 3 lata wytrzymało i umarło ale co zrobić.

Już działa dzięki za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.