Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Przymierzam się do kominka z płaszczem wodnym. Wielkość domu nie jest z byt duża, około 90 m2. parter, i piętro. Strop w domu drewniany. Komin o przekroju 14x14 cm. Kominek ten miałby być jedynym źródłem ciepła w domu. Planowane są 3 kaloryfery na parterze domu, na piętrze są sypialnie i podczas snu lubimy aby było chłodniej. Jak dobrze wyliczałem moc kominka powinna być około 10-11 kW (a może się mylę?) W tej chwili podłączona jest koza i grzeje, ostatnią zimę nie zmarzliśmy, jedynie łazienkę trzeba było dogrzewać elektrycznie. Kominek z płaszczem chcę z powodu żony która oparła się na kaloryfery.

 

Potrzebuje porady czy aktualny komin wyciągnie spaliny z kominka? Czy moc kominka dobrze wyliczyłem sobie?

 

------------edit

czy jest funkcja przenoszenia tematów, ponieważ źle osadziłem.

Opublikowano

14/14 to troche mało ale jesli wysokosc komina jest min 6m i do tego budynek jest jeden z wyzszych w okolicy to przy mocy kominka do 12kw to nic sie nie bedzie działo ,a jesli masz watpliwosci to zamontuj komiek z dmuchawą i pracujacy 100% na powietrzu zewnetrzym to spokojnie sprawe załatwi nawet przy niskim cisnieniu czy zgniłym powietrzu jak to sie mówi

Opublikowano

długość przewodu kominowego od miejsca podłączenia kominka będzie miała 5 metrów. Jeśli dobrze odczytuje wykres komin będzie wstanie zapewnić dobry ciąg? Czy podwyższenie komina polepszy parametry komina, ten mały przekrój mam obawy.

Opublikowano

no te 5m to jest na styk ,jesli jak pisałem wczesniej jest to komin wytsajacy poad kalenice i budynek nie jest najnizszy w okolicy innych domów to podyzszenie do 5,5m bedzie spełniac swoje zadanie

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam ponownie. Muszę wybrać miejsce podłączenie wkładu do komina. Zakupiona została rura giętka podwójna kominowa. Mam tylko dylemat w którym miejscu wpiąć się do komina. Miejsce wpięcia jest jest dla mnie o tyle istotny że przy podłączeniu 1 zmniejszy mi się miejsce w pokoju, a przy drugim nie zmniejszy. Przy pierwszej opcji będzie mniej rozkuwania, ale za to dłuższa droga do komina. Przy opcji numer 2 krótsza droga do komina i rozkuwanie ściany by wpiąć się do komina. Pomóżcie wybrać najlepszą opcję. Wydaje mi się iż najważniejsze aby dobry ciąg był.

post-7940-1246879049_thumb.jpg

post-7940-1246879282_thumb.jpg

post-7940-1246879290_thumb.jpg

Opublikowano

Jeszcze jeden mały acz wydaje mi się ważny szczegół czy wpięcie do komina zrobić bezpośrednio tą rurą stalową podwójną, czy też wsadzić najpierw sztywną stalową a potem wsunąć podwójną? Czopuch wykonać najkrótszą drogą w i pięcie pod kontem 45 stopni, czy też musi być zachowana jakaś minimalna długość czopucha przed wpięciem do komina?

Opublikowano

Osobiście zawsze otwór wykańczam rurą stalową o takiej średnicy aby łatwo było wsunąć czopuch kotła. Rura ta wystaje kilka centymetrów ze ściany. Szczelinę uszczelniam silikonem, ale można też sznurem uszczelniającym, itp. Nie ma minimalnej odległości, jest tylko ergonomiczne dojście do obsługi i uszczelnienia.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.