Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Solarna pompa ciepła


Gość miki1212

Rekomendowane odpowiedzi

Kolegę @miki1212 dotychczas kojarzyłem przede wszystkim z jego "grubiańskich słów" wypowiadanymi czasem na forum, ale dzięki jego podlinkowaniu filmu autorstwa James Biggar, spędziłem wczorajszy Świąteczny Dzień, na podróży po nadmorskiej prowincji Kanady  Nowy Brunszwik.

James Biggar mieszka w Kanadzie w małej miejscowości liczącej niecałe 900 osób, Prince William.
James ma  ambitny cel, a  jest nim promowanie zrównoważonego rozwoju i niezależności energetycznej, poprzez pomoc lokalnie do dostępu w przystępnych cenowo, zrównoważonych usług budowlanych i technologii odnawialnych źródeł energii.

Na filmie prezentuje zbudowany w roku 2017 układ hybrydowy paneli fotowoltaicznych i pompy ciepła.
Dzięki takiemu wzajemnemu powiązaniu i zależności, uzyskał większą sprawność zarówno paneli fotowoltaicznych jak i powietrznej pompy ciepła.

James obecnie opracowuje turbinę wiatrową o mocy do 4 KW.

Więcej szczegółów i ciekawych wiadomości na stronie internetowej 
źródło:  https://renewablesystemstechnology.com/index.html

Kanał na YouTube
źródło: https://www.youtube.com/user/lad18913290/videos


No i polecam podróż po Nowym   Brunszwiku
źródło: https://www.tourismnewbrunswick.ca/
https://www.tourismnewbrunswick.ca/Products/K/Kings-Landing-Historical-Settlement.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź zbuduj; może teraz jakiś kolega nakręci film. My budowaliśmy w końcówce lat 70  PKF jakoś nie zajrzała, pewnie wyczuli że kot więcej wypłacze niż my prądu naprodukujemy. Gdyby to był dochodowy interes to w każdym mieście powiatowym była by fabryka. Klimat może się zmienić jeśli będzie popyt, Tak długo jak prąd z wiatraka będzie droższy od tego w sieci cienko to widzę. Pasjonaci w Was nadzieja

poz Hermogenes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy chyba nie opłaca się już samodzielnie budować paneli PV chociaż miałem kiedyś taki zamiar .Ceny gotowych nie są już takie wysokie jak parę lat temu  a szczególnie z rynku wtórnego.Wszystko fajnie jak świeci słońce jak na filmiku jak  go brakuje tak jak np dziś to z 4,3 kW paneli PV wypluło u mnie zaledwie dzień 2018-12-26  0,548 kWh    max moc 200W  . 

   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisałem że się nie opłaca w skali całego roku się opłaca .Na dobrym poziomie produkcja zaczyna się już w marcu .Mam nawet podobne rozwiązanie jak w tym filmie tylko używam  klimatyzatora latem jak mam największą produkcje , resztę nadmiaru energii w pierwszej kolejności ładuje w grzałki do bojlera także do zakładu energetycznego już nic nie skapnie.Jakby tak jeszcze rozbudować się o kolejne PV i o wiatrak ale to na pewno nie na prądnicy typu amerykanka są o wiele lepsze rozwiązania   . Do tego Tesla a nawet kilka to samochody mogły by służyć jednocześnie do jazdy ale i do zbierania nadmiaru energii z wiatru i słońca i służyć ci jako energia do zasilania domu w prąd .Całe wioski miasta mogły by tak funkcjonować ale to na razie odległa  przyszłość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2018 o 16:56, miki1212 napisał:

W Ameryce ludzie robią a u nas ludzie tylko mówią co się nie opłaci i co się nie da hyh...

Jak  to mawiają w mojej okolicy: Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie  znajdziesz powód.

Ja mam PC z klimatyzatora, PV 2,5Kwp oraz 3 płyty kolektorów cieczowych.

Działa to tak:

Pc startuje 8 rano i zaczyna grzanie

wychodzi Słońce i Pc pracuje w 100% na PV

Po kilku minutach rozgrzewają się kolektory cieczowe i wspomagają Pc ( Pc obniża moc grzewczą )

Po kilkunastu minutach Pc idzie na minimum a głównym źródłem ciepła są kolektory

Pv zasila tylko 2 pompy obiegowe a resztę pcha w sieć.

Działa to fajnie wrzesień/ październik, w listopadzie raz na tydzień, w grudniu w ogóle :) Liczę, że w styczniu nie będzie uzysków, w lutym raz na tydzień, w marcu i kwietniu będzie już dobrze.

Ps. kolektory zaczynają wspomagać podłogówkę wtedy jak zasobnik CWU osiągnie zadaną temp.

Ale od jesieni działa to tak jak opisałem wyżej gdyż nie potrzebuję CWU.

 

Karol

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.