Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł gazowy Junkers sterowanie pogodowe cw400


mario1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów i proszę o pomoc w moich zmaganiach ze sterowaniem pogodowym Junkersa CW 400 który pracuje u mnie pierwszy sezon.

Kocioł  grzeje na bardzo niskiej temperaturze tj. 32 do 40 stopni , tak przez cały dzień. Nie wiem czy tak powinno być . Prosiłem serwisanta o pomoc kazał wymienić mi sterownik na zwykły załącz -wyłącz . Jest to kocioł kondensacyjny ,  z tego co się orientuję to  sterowanie pogodowe jest zalecane . Zdaję sobie sprawę ze kondensat ma pracować na niskiej mocy , ale aż tak nisko? W domu jest większość  grzejników oraz podłogówka w łazience , kuchni i przedpokoju .Jak do tej pory grzeją  same grzejniki, dom ocieplony okna nowe. Sterownik  zadaną temperaturę osiąga ale grzeje cały dzień bez przerwy do 40 stopni. W domu jest uczucie chłodu bo grzejniki są prawie zimne.Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.  dodam że temperatura pomieszczenia zadana jest 21,5 st. osiągnięta 22,2 st. dalej cały czas pracuje na ok 32 st. bez wyłączenia.

 Nastawy które są  na sterowniku CW 400 :

Temperatura projektowa 57

Max temperatura zasilania 65

Wpływ pomieszczenia 7

korekta temp. pomieszczenia 0

obniżanie  temperatury próg temp. zewnętrznej-sterowanie według temp. zewnętrznej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mario1 napisał:

Ok.  dodam że temperatura pomieszczenia zadana jest 21,5 st. osiągnięta 22,2 st. dalej cały czas pracuje na ok 32 st. bez wyłączenia.

 

W takiej sytuacji, to raczej krzywą by pasowało obniżyć. Dodatkowo polecam sprawdzić opcje: tłumienie i typ budynku.

A co masz w menu "diagnoza" dla obiegu grzewczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem nic takiego jak  temp.początkowa i końcowa. W tym sterowniku temperatura projektowa obniża krzywą grzewczą, tak więc można regulować tylko tym i temp. zasilania, wpływem pomieszczenia i korektą pomieszczenia. sterownik zamontowany jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego:

1) ile masz obwodów?

2) Czy do podłogówki masz mieszacz, jeżeli tak, to jaki?

3) Dlaczego piszesz, że "W domu jest uczucie chłodu"? Nie możesz po prostu podkręcić termostaty na grzejnikach?

4) Czy w pomieszczeniu, gdzie masz CW400 masz podłogówkę, czy grzejniki? A jeżeli grzejniki, to czy masz termostaty ustawione na maxa (w tym pomieszczeniu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.