Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro komfort eko 15kw duże spalanie


ziomek266

Rekomendowane odpowiedzi

Ijeszcze jedna uwaga kazda zmiana w sterowniku  bedzie widoczna dopiero za 8 h a na twardo po 8 dniach !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YaroXylen pewnie się wypowie bo też ma swoje lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówią instalatorzy masz 3 - lata nad zapanowaniem nad piecem. Ta opisana metoda ma kilka wad tj. jesteś pogodynka i jak na czas nie przestawisz proporcji np: 44/16 to w domu zimno będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuje sie stary swoje defro prawidłowo ustawiłem dopiro 1 mc temu a mam simgma e 12kw który pracuje  w pidzie  odwrotnie co uwazaja panowie z serwisu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, panczo88 napisał:

@YaroXylen pewnie się wypowie bo też ma swoje lata.

Amen :))  --- przyznasz że trafna i obszerna wypowiedź :)))   

Czytając niektóre wypowiedzi, utwierdzam się w przekonaniu, że demencja starcza dotyka nie tylko mnie... starego ......ale i duuuuużo młodszych.....

Kolega Visitor1230 podsumował to trafnie :))......... Bajki. Taa… najlepiej wylaczyc kociol do wiosny. Wtedy nie spali nic. 100% oszczednosci.

i na następny sezon zostanie :))

YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, YaroXylen napisał:

Amen :))  --- przyznasz że trafna i obszerna wypowiedź :)))   

Czytając niektóre wypowiedzi, utwierdzam się w przekonaniu, że demencja starcza dotyka nie tylko mnie... starego ......ale i duuuuużo młodszych.....

Kolega Visitor1230 podsumował to trafnie :))......... Bajki. Taa… najlepiej wylaczyc kociol do wiosny. Wtedy nie spali nic. 100% oszczednosci.

i na następny sezon zostanie :))

YARO.

Normalnie kocham te podsumowania:))0 Zawsze czekam dziękuję @YaroXylen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eko groszek spala sie w temp.57-58c zadaniem pieca jest uzyskanie temp nie wyższej niż 10c ale nie nizszej  niz temp powrotu.twoim zadaniem jest ustawic piec tak , zeby temp schładzania i temp rozgrzewania  trwała nie dłuzej niz 60 min -to jest elastycznośc. 25-30 min schładza sie piec 35-25 wstaje x 24 cykle - doba ale pompa cały czas pracuje w nocy albo w defro jest zabezpiczenie zeby instalacja sie nie przymarzła obniza na min temp lub recznie sie wyłącza wtedy piec ma wejść temp podczymania i byc gotowym do rozpalenia nad ranem reszta ustawien jest tak jak obecnych kotłach tzn nie w standarcie  danego sterownika  co co jakis czas pojawia sie jako prawidłowo nastawiony.

Kolego Eko groszek , czyli węgiel spala się w temperaturze około 1000 °C i to zależy jeszcze od kilku czynników ...A to co Ty napisałeś ...57-58 °C to jest raczej temp zadana kotła i to za niska...No chyba że lubisz często kocioł czyścić ...A w dwunastawie tymbardziej. Jeśli sterownik ma PID to tylko palenie z pidem, czyściej w piecu i nie tylko...

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na sterowniku lub termometrze  pisze  ze piec osiagnął temp 1000 c i ze zostaje wypalony  temp 57-58 na piecu to min w nastawach  sterownika  poczytaj jak koledzy nastawiaja  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepło spalania jak najbardziej węgla jest ponad 1000 stopni a tobie kolego chodzi o to do jakiej temperatury nagrzał kocioł wodę w instalacji.

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na sterowniku lub termometrze  pisze  ze piec osiagnął temp 1000 c i ze zostaje wypalony  temp 57-58 na piecu to min w nastawach  sterownika  poczytaj jak koledzy nastawiaja  

Własnie kolego , poczytaj DTR kę ...na fotkach z kotła też widać wszystko czytelnie... A co do sterownika K1Pv4 to idzie ustawić najniższą temp. zadaną kotła na 45 stopni , tylko jak to ma się do spalania i żywotności kotła ?2c72b74fced3be6124ca729c831a7dd1.jpg&key=6214f686ea4d6a7acabe950edea582f27b58b8f61a06a2764c9feb43f4a7211bf70bd79f715cc31afa3a67fc1cbaaaf6.jpg&key=b0366342dc4a6e93ec2bcd307c9f528e8a48249fa2ac1a0db4cbd097607b83d8 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej co to jest min temp na kotle 
Kolego chudar1 raptem parę dni temu zarejestrowałeś konto na forum a już w kilku tematach siejesz ferment.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta instrukcja  dotyczy temp zewn min -10 czyli normalnych temp w zimie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.