Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro komfort eko 15kw duże spalanie


ziomek266

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam kocioł defro komfort eko 15kw. Palę w nim trzy miesiące. Ogrzewany dom ma około 145m2. Budynek jeszcze nie ocieplony. Jedynie poddasze wełna 30cm. Na parterze podłogowka 50m2 plus 2 grzejniki a na górze 5 grzejników. Mam problem z dużym spalaniem pieca. Spala worek groszku na dobę. Wydaje mi się dużo. Temperatura zadana to 65 stopni, powrót 52. Czasy w pid to podawanie min 1s max 3, przerwa 55s max 70. Nadmuch na plus 7 bo inaczej robiły się spieki. Proszę o pomoc w ustawieniu tego pieca bo może coś źle ustawione jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym  filmie masz nie włącone sterowanie pompa co lub i sterowanie piecem , dlatego piec niewie co ma wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam komfort eko lux 15kw, dom 175m2 ocieplony ale pierwszy sezon grzewczy tzn grzeję od 1,5 miesiąca i zasypuję 4 worki na 7-8 dni. W domu 20- 21 stopni bo narazie nie mieszkam. CWU też narazie nie grzeję. Ale umówmy się, zimy są jakie są, a zapotrzebowanie bydynku też każdy ma inne nie mówiąc już o preferencjach cieplnych. Dla jednego 21 to ciepło a dla innych min 23 stopnie muszą być. 17 listopada kupiłem 500kg groszku to zostały mi 4 worki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ciepło masz w domu, węgiel spala się na pył, temp. 65 c pieca czy zaworu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pal w pidzie  pal recznie tzn stusój zasadę tzw. 60 min jest to opisane na tym forum  w latach 2007 do 2015 .Oszczędzisz przy tym metrażu na cały sezon  to około 2,3tony jak dobrze ustawisz , wegiel np: Bartex silver ,jak docieplisz 1,5 tony do 1,8 tony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest to zasada 60min na 60 sekund tzn.cały 1 cykl trwa 60 min na np 42 s wiatru 18 s podawania węgla a jak na noc wyłączysz pompy piec wejdzie w podczymanie to zaoszczędzisz węgiel proste !!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
Godzinę temu, chudar1 napisał:

 tzn stusój zasadę tzw. 60 min 

Dziwna zasada. Nawet o niej nie slyszalem

30 minut temu, chudar1 napisał:

Dokładnie jest to zasada 60min na 60 sekund tzn.cały 1 cykl trwa 60 min na np 42 s wiatru 18 s podawania węgla 

po wyjasnieniu to juz nic nie rozumiem

 

31 minut temu, chudar1 napisał:

 a jak na noc wyłączysz pompy piec wejdzie w podczymanie to zaoszczędzisz węgiel proste !!.

Bajki. Taa… najlepiej wylaczyc kociol do wiosny. Wtedy nie spali nic. 100% oszczednosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie jest to tzw dwustan  opisany na na tym forum  . to technika prehistorii ale nadal skuteczna, wysterczy poszukać  w internecie , jJa tak paliłem przez 12 lat i oszczedziłem dzieki temu troche kasy ,żeby kupić coś nowszego, lubisz doświadczenia zdwustanem ,ale jak to ustawić wystarczy poszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eko groszek spala sie w temp.57-58c zadaniem pieca jest uzyskanie temp nie wyższej niż 10c ale nie nizszej  niz temp powrotu.twoim zadaniem jest ustawic piec tak , zeby temp schładzania i temp rozgrzewania  trwała nie dłuzej niz 60 min -to jest elastycznośc. 25-30 min schładza sie piec 35-25 wstaje x 24 cykle - doba ale pompa cały czas pracuje w nocy albo w defro jest zabezpiczenie zeby instalacja sie nie przymarzła obniza na min temp lub recznie sie wyłącza wtedy piec ma wejść temp podczymania i byc gotowym do rozpalenia nad ranem reszta ustawien jest tak jak obecnych kotłach tzn nie w standarcie  danego sterownika  co co jakis czas pojawia sie jako prawidłowo nastawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chudar1 napisał:

 Nie jest to tzw dwustan  opisany na na tym forum  . to technika prehistorii ale nadal skuteczna, wysterczy poszukać  w internecie , jJa tak paliłem przez 12 lat i oszczedziłem dzieki temu troche kasy ,żeby kupić coś nowszego, lubisz doświadczenia zdwustanem ,ale jak to ustawić wystarczy poszukać

Stary jestem, ale tej techniki nie znam:((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.