Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stropodach-dom kostka z lat 80. Czym ocieplić?


zimny90

Rekomendowane odpowiedzi

czyli że jak? papę masz do szlaki przyklejoną?....ciekawy pomysł

 

rozwiązaniem problemu jest styropapa

dziękuję, dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropapa odlatuje jak są wichury. Przynajmniej zeszłoroczna nawałnica zabrała wszytskie okoliczne styropapy z dachów. Niewiem dokładnie do czego jest przyklejona ale spadek na dachu jest usypany z szlaki bo tak robili za krzepkości prl-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Tobie napisać co ja bym zrobił. Lekką kratownicę dachową z deski 1,5 cala wspartą na stropodachu na takich samych deskach ( oczywiście szlakę sprzedajesz komuś na drogę) i pokrył blachą trapezową. W miejsce pustki między blachę a strop natrysnął pianę z agregatu.Tylko trzeba  zamieść i skropić wodą a blachę odtłuścić od spodu żeby dobrze trzymało. Żeby nie poderwała wichura można przymocować deski kołkami do stropodachu.

poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płytki betonowe na dachu i żwir>>? Jedna firma oferuje wylanie piany zamkniętokomórkowej na to co jest. 8cm grubości za 115 zł za metr kwadratowy;/ Niby cud technologia, niewiem nie widziałem nigdy czegoś takiego, jedynie zdjęcia i opinie w internecie ze to takie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://kb.pl/porady/cennik-ocieplenia-pianka-poliuretanowa-w-roznych-regionach-polski/

poz Hermogenes

ps można próbować samemu wciskać styropiany i dopiero ostatnią warstwę zlecić firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.