Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z podłogówką i pracą pompy.


Ogon

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam (pierwszy sezon) instalacje podłogową + 150l cwu, z kotłem MCR3. Powierzchnia ogrzewana 140m2. Temperatura co max 40st. Cwu działa prawidłowo. Krzywa na razie ustawiona na 0,4. Rozdzielacz na parterze 10 pętli, na piętrze 5. Wszystko pracuje na pompie umieszczonej w piecu. Problem polega na tym, że na ustawiweniach fabrycznych prędkości pompy min 2 (2-10), piętro zimne. Brak cyrkulacji, na rozdzielaczu delikatnie podgrzanie. Parter jako, tako przy -2 się ogrzewa. Zmieniłem ustawienia pompy minimum na 5-7 i praca non stop, zaczęło grzać. Mogę uzyskać maksymalnie przepływ na pętlach 1l/min. Pytana:

1.Czy jeśli pompa pracuje blisko zakresu max, (pewnie w duże mrozy trzeba będzie podkręcić) to jest to prawidłowe działanie?

2. Czy instalacja jest źle zrobiona i potrzebna jest dodatkowa pompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przepływy są , nawet słabsze to można coś kombinować z temp zasilania i przykręceniem tam gdzie nie potrzeba tak dużo .

Z moich projektów i praktyki wynika że przepływ rzędu 2l/min to skrajny przypadek, większość przepływów waha się między 0,8 a 1,2l/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.