Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odpowietrzenie układu CWU - Junkers Cerapur Compact ZSB 14kw (jednofunkcyjny)


wemibo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
Od miesiąca grzeję CO kotłem Junkers Compact ZSB 14kw jednofunkcyjny, dzisiaj (po dokupieniu czujnika NTC do zbiornika CWU) uruchomiłem grzanie CWU tym kotłem.  Zbiornik/zasobnik CWU z wbudowaną wężownicą (i grzałką elektryczną).

Niestety słychać, że układ CWU jest zapowietrzony. 

Nie wiem jak go odpowietrzyć oraz jak dopuścić wodę do układu CWU, bo przecież układ CWU jest odrębny/niezależny od układu CO, a dopuszczanie wody u mnie jak i u innych jest zrobione dla CO. Odkręciłem specjalną śrubkę w kotle do odpowietrzania, ale bez efektu. Zapewne w rurach CWU brakuje po prostu wody i nie rozumiem, jak kocioł dopuszcza wodę - pobiera z CO w jakimś specjalnym trybie ? 

W instrukcji jest: 
Napełnianie i odpowietrzanie obiegu przygotowania ciepłej wody 
... 
Urządzenia ZSB..DE z podgrzewaczem pojemnościowym c.w.u.: Otworzyć zewnętrzny zawór wody zimnej i zawór wody ciepłej tak długo aż wypłynie woda. 
... 

Jak to rozumieć? Skąd ma ta woda wypłynąć - czy obieg CWU ma mieć jakiś spust wody? Dodam, że zasobnik CWU ma wbudowaną wężownicę i właśnie do wężownicy są podpięte rury CWU z kotła Junksers. 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odpowietrzyć sam zasobnik co polega na odkręceniu zaworu zimnej wody na dolocie z sieci do zasobnika(w instrukcji nazywają to:odkręcić zewnętrzny zawór wody) i równoczesnym odkręceniu pokrętła w baterii z ciepłą wodą(w instr.:odkręcić zawór wody ciepłej)Dzięki tej czynności zasobnik napełni się wodą.Musisz także odpowietrzyć samą wężownicę która pracuje w układzie z CO (na przyłączu do wężownicy powinien być odpowietrznik zamontowany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za merytoryczną odpowiedź.

Chyba mi się udało, bo słychać właściwą pracę urządzenia, co zrobiłem: odkręciłem odpowietrznik w Junkersie, odkręciłem odpowietrznik dodatkowy zamontowany przez hydraulika na rurze (w górnym punkcie układu) oraz w trybie serwisowym włączyłem odpowietrzanie kotła (funkcja serwisowa 2.C). 

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.