Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia zaworu 4d a sterownik st550 zpid


Andy1111

Rekomendowane odpowiedzi

zbliża się sezon więc wraca temat

mam ustawioną na sterowniku pieca temperaturę zaworu na 34 st. C, jednak potrafi przekroczyć i dojść nawet do 60 st. C. to niezdrowe dla podłogówki i teraz pytanie jak to zwalczyć. mam zawór 4d Afriso avr 484 (temp. pracy do 110 st.C). pytałem dziś w afriso i kobitka mi powiedziała, że lepszy byłby atm do 43 st.C.

powiedzcie jak macie u siebie. zawór ustawiony jako podłogowy. pompy równolegle, jest jakaś ochrona podłogówki w tym sterowniku? w zeszłym roku wygrzewałem niezamieszkały dom więc się za bardzo nie wgłębiałem.

dzięki za wszelkie informacje

Andrzej

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ustawiony zawór w sterowniku jako CO/grzejniki a nie jako podłogówka. Różnica jest w kalibracji. Dla CO zawór otwiera się max a dla podłogówki na min.

 

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam ten sam zawor 4d na silowniku i grzeje grzejnikami i nigdy nie przekracza zadanej zaworu nawet o 1 stopien. Ustaw ochrone powrotu pieca na min 55st , max temp powrotu na 75st i pompy co na wyzsze przeplywy jak masz je poskrecane. U mnie jak przydusilem przeplywy wody w grzejnikach na min to zawor zglupial i nie trzymal zadanej powrotu oraz przewalil temp o 20stopni na zadanej zaworu, malo tego to musialem wykonac kalibracje zaworu w ustawieniach bo otworzyl sie na 100% i tak stal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sterowniki techa to kalibracji jest wykonywana codziennie. Tyle że nie zawraca się na to uwagi.

Co do ochrony powrotu... jak masz pompę kotłową to ok, ale jak jej brak to nie pisz głupot o włączeniu tej ochrony.

Chyba że palacz jest masochistą i lubi chłód.

 

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2018 o 12:09, kozik123 napisał:

Mam ten sam zawor 4d na silowniku i grzeje grzejnikami i nigdy nie przekracza zadanej zaworu nawet o 1 stopien. Ustaw ochrone powrotu pieca na min 55st , max temp powrotu na 75st i pompy co na wyzsze przeplywy jak masz je poskrecane. U mnie jak przydusilem przeplywy wody w grzejnikach na min to zawor zglupial i nie trzymal zadanej powrotu oraz przewalil temp o 20stopni na zadanej zaworu, malo tego to musialem wykonac kalibracje zaworu w ustawieniach bo otworzyl sie na 100% i tak stal.

Już widzę jak uzyskujesz ten powrót na 4D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.