Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dym w domu


AgataIsk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam poważny problem. Jakiś czas temu kupiliśmy mieszkanie totalnie do remontu ponieważ wcześniej mieszkanie służyło sąsiadowi jako komin(nie miał ciągu w swoim piecu więc przebił się do naszego). Wyremontowalismy mieszkanie, podłączylismy własne centralne z pieca z płytą kuchenną, wstawilismy rurę do komina po wcześniejszej wizycie kominiarzy. Nie mamy wentylacji w kuchni, ponieważ sąsiad z góry podłączył sobie do niej kominek więc zostaje am tylko wentylacja z łazienki. Za każdym razem jak palimy w piecu, śmierdzi dymem. Nic nie daje rozczelnianie okien. Dodam jeszcze że nasz piec nie jest do końca szczelny między płytami, a płytami kuchennymi widać płomień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd dochodzi  ten zapach? Jeżeli to dym to musi mieć źródło. 

Dla niektórych osób zapach "przepalonego" komina to też zapach dymu, ale to wyczuwalny smród nawet gdy się nie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie mamy wentylacji w kuchni, ponieważ sąsiad z góry podłączył sobie do niej kominek

Jak to możliwe ? Kto w ogóle pozwolił na podłączenie kominka do kanału wentylacyjnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad sobie zrobił bo pewnie nikomu to nie przeszkadzało do tej chwili.

Dym przy rozpalaniu może być po prostu przez słaby ciąg na początku palenia.

Szukałbym zwężań w przyłączach, silnych załamań i tam występujących nieszczelności.

W jakim stanie jest sam piec z płytą, warto pomyśleć nad wymianą lub poważnym uszczelnieniem jeśli są to duże dziury, z dymem niema żartów. Na początku może tylko trochę śmierdzieć gorzej jak rano ktoś się nie obudzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2018 o 14:12, PunkRock1986 napisał:

Jak to możliwe ? Kto w ogóle pozwolił na podłączenie kominka do kanału wentylacyjnego ?

W zasadzie pytanie powinno brzmieć:

Kto pozwolił na podłączenie wentylacji do komina sąsiada.

Z drugiej strony nie wiemy jak wyglądają podłączenia do tego komina,więc nie powinniśmy oceniać.

Z własnego przykładu napiszę,że ja też miałem wentylację na dole a na górze był kaflak i jak się okazało u mnie tej wentylacji być nie powinno chociaż od x lat tak było bo kiedyś tak robili.

Zlikwidowałem wentylację i zrobiłem nową bo przecież nie mam prawa zabierać komuś (sąsiadowi z góry) kanału na podłączenie pieca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze pogadajcie z administracją - niech ktoś wam powie który komin jest do czego i u kogo do jakich celów jest używany,

Podejrzewam że z waszą pieco-kuchnią może podpieliscie się do jakiegoś przewodu wentylacyjnego  np sąsiada z dołu jak palicie w waszym piecu zwyczajnie nie ma cudu w waszym " przewodzie do oprowadzania dymu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Nie chcę pisać nowego tematu, więc napiszę tu. Dom ogrzewam pelletem, to tak na wstępie. Chodzi o to, że podczas rozpalania kotla czuć w pokoju ładny zapach dymku ( ale nie przy każdym rozpalaniu ) , który przedostaje się ( czyli jest wpychany poprzez kanał wentylacyjny, który znajduje się obok kanału spalinowego ok 50cm od ujścia spalin na kominie) Kwasowka na górze zakończona jest grzybkiem ze względu aby woda deszczowa nie leciała do środka. Problemu z cugiem nie ma. Kocioł pracuje bez problemu. Co do zapachu jest on  wyczuwalny tylko podczas rozpalania, czyli jak dym z kotla po odpaleniu jest wypychany  przez wentylator. Czytałem trochę forum i wiem że pomogłoby aby rurę ( kwasowka w kominie) przedłużyć. Ze względów estetycznych nie chce robić "Batorego", bo to zbyt ładnie by nie wyglądało. 

Teraz pytanie. 

Czy turbowent sprawdzi się w tej sytuacji? 

https://youtu.be/cgwFzrgSygE

Można powiedzieć, że filmik przedstawia mój komin, tylko ja nie mam strażaka,a zwykły grzybek. 

Tylko czy zda to egzamin jak nie będzie wiatru? Czy dymek i tak nie dostanie się do kanału...

Dziekuje za ewentualne podpowiedzi, gdyż nie chciałbym niepotrzebnie wydać kasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trener40 jeśli dymek "wchodzi" kanałem wentylacyjnym a nie między uszkodzonymi ściankami komina -wkład powinien zlikwidować to zjawisko, dlatego stawiam na  problem  z wentylacją  i tu żadna nasada nie pomoże jeśli przepływ jest w niewłaściwym kierunku, sprawdź to.

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład kwasowy jest od A do Z.  Tu raczej nieszczelności nie ma. Ostatnio byłem na dachu i akurat odpalił się kocioł ( wiatru nie było). Dym odbijał się o daszek co sprawialo, że dym był blisko wentylacyjnego kanału. Kurcze... Może zdjąć ten daszek i wtedy praca wentylatora, który jest w palniku  szybciej wydmucha ten dym w górę, bo teraz daszek tłumi go w stronę wentylacji. Tylko szkoda żeby woda ( deszcz) lał się w komin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko sprawdź czy robisz zgodnie ze sztuką wysokość itd i musisz być pewien że nie jest to problem wentylowanego pomieszczenia np za szczelne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, reded napisał:

problem wentylowanego pomieszczenia np za szczelne

..., i tu mi dales do myślenia, gdyż tu może być problem. Mój sufit wygląda jak przedstawiłem na fotce. Nad sufitem jest kratka wentylacyjna, a to pewnie za mało... Są tam jakieś szczeliny w tym kole , które nie za wiele dają... . Na dniach wytne otwór w suficie i zamontuje dodatkową kratke. 

20181112_193720.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Trener40 napisał:

Nad sufitem jest kratka wentylacyjna, a to pewnie za mało...

Masz rację.To co teraz jest to żadna wentylacja.

Poza tym tak jak @reded wspomniał-może masz za szczelne pomieszczenie.

Kratkę nawiewną lub mikrouchyły w oknach masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratka wentylacyjna została nad sufitem o czym wspomniałem,a że są jakieś minimalne szczeliny w tym kole, to myślałem, że będzie ok. Widocznie za mało wyciąga ( wentylacja bardzo kiepska), a za to szybciej wdmuchuje... W oknach ( kratek  nawiewnych brak), mam mikro-uchyły, ale nie chce za bardzo wychladzac mieszkania. Zamontuje dodatkową kratke w suficie i mam nadzieję, że problem ustąpi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Trener40 napisał:

Zamontuje dodatkową kratke w suficie i mam nadzieję, że problem ustąpi. 

Wątpie,będzie mocniej nawiewać na pokój.

Spróbuj podczas rozpalania otworzyć okno w pokoju i zobacz czy zapachy będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj Trener ze zrozumieniem co do Ciebie napisali koledzy .Szczelny dom jeśli kocioł wyciąga to kratka w pokoju robi za dopływ powietrza zmieszanego z dymem bo tamtędy ma najbliżej. Dopływ powietrza w kotłowni masz o właściwym przekroju?. poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Hermogenes napisał:

.Szczelny dom jeśli kocioł wyciąga to kratka w pokoju robi za dopływ powietrza zmieszanego z dymem bo tamtędy ma najbliżej. 

Tu trochę nie rozumiem o czym piszesz.  Kocioł stoi w oddzielnym pomieszczeniu ( za ścianą pokoju, a wejście do kotłowni jest w innym miejscu niż wejście do domu, więc kocioł nie ma styczności z mieszkaniem i nie ma nic wspólnego z pokojem. Po prostu dym jest czasami ( ale  nie zawsze) zassany poprzez wentylację i czuć go w pokoju ( najbardziej jak się stanie pod kółkiem w pokoju.) 

Nawiew do kotlowni mam fi 150 ( wiem powinno być fi 200) , ale co ma kotłownia z tym, że dymek ze spalinowego kanału wpada do wentylacyjnego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.