Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ogrzewaniem Help


iceman66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dostałem mieszkanie do remontu z piecem kaflowym w pokoju i kuchennym na węgiel.

Niestety w pokoju nie mozna podłączyć pieca kaflowego bo są popękane przewody kominowe i kominiarz się nie zgodził.

Postawiłem więc kuchenny ale kaflowy z podkową jako że miezkanie jest małe, zaledwie 30m2 pod podkowe podłączony jest bojler z wężownicą bo jak zima bedzie sie paliło w piecu to bedzie grzać wode a że to za mało na taka instalacje wodną instalator zaproponował podłączenie jednego grzejnika taki do CO w pokoju który bedzie ogrzewany ta wodą z podkowy.

pomysł dobry bo junkersa i ogrzewania gazowego też nie mozna dać bo kominy sie nie nadają i probem jest z wentylacją w łazience.

Jedyny dobry komin to kuchenny i wentylacja w kuchni.

Ale administracja nagle zmieniła zdanie i po zamontowaniu powiedzieli że tak być nie może bo to jest CO...ja bym tak nie powiedział piec jest mały w ramie z kaflami i dodana podkowa do grzania wody którą wykorzystałem na jeden grzejnik.

Teraz wymagają projektu na CO, uprawnien instalatora do dozoru i wpisie w polskiej izbie inżynierów...czy to jakaś paranoja?

mój instalator pracuje w firmie budowlanej i ma jakieś uprawnienia, narazie wyjechał ale bede z nim rozmawiał czy ma to wszystko bo musi napisać oswiadczenie.

 

Proszę o pomoc bo zarząd Budynków komunlanych cały czas zmienia decyzje i zaprzecza temu co mówili wczesniej.

mieszkanie dostałem do remontu i w umowie jest zaznaczone wymiana pieca kaflowego+ protokoły kominiarskie oraz postawienie pieca kuchennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja mama też mieszka w starej kamienicy, w niedogrzanym mieszkaniu, z piecem kaflowym. Piec jest sprawny, przewody kominowe drożne, ale mieszkanie ma duży metraż i przez to jest niedogrzane. Wymyśliła następującą rzecz – kupiła taką kamizelkę masującą, co się nazywa „dzwon rezonansowy”. Ta kamizelka służy przede wszystkim do masażu, ale ma też funkcje ogrzewania pleców. Chodzi w tym „dzwonie” po mieszkaniu i się dogrzewa. I problem niedogrzanego mieszkania ma z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja proponuje dla zdrowych ludzi koszulke i bielizne termoaktywną, taką jaką używają cykliści.

nie zartuje,

 

sam takiej używam i powiem że jest ogromna różnica w odczuwaniu chłodu gdy człek chodzi w niej po ulicy a sa już jesienne temperaury wieczorami.

 

ogladalem onegdaj film dokumentalny jak konstruowali taką dogrzewającą (energią dodatkową) tulów kamizelke dla polarników by mogli zdjąć rekawice przy mzrozach rzedu -40 i silnym wietrze by dokonać manipulacji naprawczych na urzadzeniach co wymagają dokładności.

 

delikwenta wsadzali do komory chlodniczej raz w samych majtach, drugi raz z kamizelką dogrzewającą i kazali robić rózne czynności.

bez kamizelki po minucie już drętwialy mu palce, w kamizelce ponad poł godziny dawal rade.

 

to jest prawda że jesli nii chcesz by marzly ci ręce czy nogi najpierw trzeba tulów mocno dogrzać.

inaczej wowczas odbiera się chłód.

 

a koszulki termoaktywne i bielizna naprawde są genialne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.