Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wełna a folia paroizolacyjna


damian878

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie jestem na końcówce ocieplania poddasza. Przed rozpoczęciem ocieplania miałem też wiele dylematów - jaką wełnę wybrać, jaką grubość, folia paroizolacyjna i folia paroprzepuszczalna. W końcu musiałem dokonać tego wyboru i tak dałem folię paroizolacyjną - żółta na strop dokładnie okleiłem wkoło i na zakładkę 10 cm i taśma obustronnie klejąca na to wełna 2 razy 15 cm na zakładkę żeby nie było mostków termicznych, a na wełnę folia paroprzepuszczalna - tj. membrana bo tak się zwie.

Teraz jeśli mogę coś doradzić bo też jak wspomniałem szukałem tu na forum rad - ludzie różnie kładą wełnę na strop bezpośrednio, albo tak jak ja wpierw folię paroizolacyjną, a potem wełnę. Co do grubości 15 cm to trochę mało, jeśli znajdziesz inne rady bo na ten temat jest dużo na tym forum to najmniej 30 cm wełny.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Prawidłowo jest od strony dachu membrana paroprzepuszczalna potem wełna, na to folia paroszczelna i na to płyty gk lub nic zależy jak kto woli

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.