Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ecomax850p2-c kipi


olo231

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja mam trochę podobny problem posiadam palnik kipi sterowny sterownikiem ecomax850p2-c i zakupiłem panel ecoster touch według sprzedającego współpracuje on ze sterownikami ecomax serii 830,850 i 860 podłączyłem go zgodnie ze schematem +12 d+ d- gnd na sterowniku i tak samu na panelu panel widzi sterownik natomiast mam mocno okrojone sterowanie jak wcisnę włącz regulator  to sterownik się uruchamia rozpala przechodzi w prace po osiągnięciu zadanej temp podwyższonej o 5 stopni przechodzi w nadzór i tu by bylo wszystko ok gdyby nie to ze przy próbie wciśnięcia ponownie przycisku wyłącz regulator (ikona wł/wył regulator nie zmienia się w wyłącz regulator po włączeniu regulatora) przechodzi w postój mam tez problem ze sterowaniem według temp w domu 23 zadana 25 i nie uruchamia pieca (chociaż może za mała różnica między zadaną a faktyczną) mogę wchodzić w ustawienia kotła zmieniać tam ustawienia jak chce nawet w ustawieniach serwisowych kotła i tu mam pytanie bo kod serwisowy sterownika pieca na sterowniku działa jak mniemam panel pokojowy ma swój kod serwisowy wiem ze jest tam funkcja kalibracji panela pokojowego być może muszę go skalibrować żeby działał poprawnie panel pokojowy czy ktoś wie jaki może być kod serwisowy do paneli pokojowych ecoster touch plum Mój kocioł to heitz bio 17 ze sterownikiem ecomax850p2-c touch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach serwisowych->ustawienia kotła wybrałeś termostat kotła? ecoSTER?

Kod do ustawień serwisowych panelu to 1410.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak mam ustawione ecoster t1 przynajmniej tak pisze jedynie w ustawieniach serwisowych kotła palik mam wyłączone sterowanie termostatem ikona wł/wył piec jest zielona na panelu bez względu na  to czy karze piec włączyć czy go chce wyłączyć jest cały czas włącz piec a i dzięki za kod serwisowy do panela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale ja nie mam problemu z komunikacja panel sterownik mam podłączone +12 -  +12 d+ -D+ D- -D- GND - GND panel nie wywala błędu braku komunikacji nawet alarmuje o niskim poziomie paliwa to jest akurat fałsz bo mam jeszcze 3/4 zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 Tzn. tak mam połączyć kabelki jak już dotrze do mnie ecoTOUCH?

Dzięki i Pozdrawiam.

ps.

Ale ja tu widzę 4 kabelki a Ty mówiłeś mi o trzy żyłowym kablu od ecoMAX-a do ecoTOUCH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, olo231 napisał:

mam tez problem ze sterowaniem według temp w domu 23 zadana 25 i nie uruchamia pieca (chociaż może za mała różnica między zadaną a faktyczną) 

Dwa stopnie to bardzo duża różnica.Jak się nie da obniżyć histerezy do 0,2-0,5 stopnia to moim zdaniem wyrzucone pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sterowanie kotłem ecoster t1 i sterowanie mieszaczem ecoster t1 w ustawieniach serwisowych sterowanie kotłem i ustawienia mieszacza 1 (mam tylko jeden zawór 4-ro drogowy z silownikem który reguluje temp na grzejniki osobno mam przed tym zaworem puszczone zasilanie do rozdzielacza podlogowki) jedynie w ustawieniach serwisowych sterowanie palnikiem funkcja sterowania palnika przez termostat jest off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ON ale piec od razu przeszedł w tryb postój ale nie oto chodzi panel ma możliwość włączenia i wyłączenia pieca włączyć piec włącza ale już w drugą stronę nie. Przechodzi w tryb postój no chyba że tak ma robić tyle że ikona wł/wył piec nie zmienia swojego koloru ani opisu tj kolor : zielony opis włącz piec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo brak kompatybilności pomiędzy sterownikiem a panelem -co wydaje mi się mało prawdopodobne ale możesz to sprawdzić wysyłając zdjęcie poglądowe do PLUM jak zrobisz z funkcji informacje.

Większe prawdopodobieństwo coś tam jest nie tak w Twych ustawieniach. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze tak jest włączyłem w ust. serwisowych ustawienia palnika sterowanie termostatem na ON na panelu gł sterownika pisze off sterowanie przez panel przez wł/wył kocioł przechodzi w postój i piec nie włącza się nawet jak ustawie temperatury zadane, mieszacza pod 30 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panie robin60 dzięki za pomoc dodałem zdjęcie informacji z panela jestem świeżym posiadaczem pieca ze sterownikiem ecomax850p2-c touch posiadam go około 1,5 miesiąca chciałem mieć sterowanie z panela bo  nie chce mi się łazić do garażu po to by tylko obniżyć temp na grzejniki bądź podwyższyć  ze sterownikiem jakoś sobie radze jestem jeszcze w fazie ustawiania odpowiedniej dawki paliwa żeby piec chodził w miarę ekonomicznie na razie udało mi się ustawić tak żeby piec po osiągnięciu temp 65 stopni przechodził w nadzór z pominięciem pośredniej mocy i nie wchodził tryb postój bo dochodzi do ponownego rozpalania jak opadnie temp poniżej zadanej   nie wiem czy ten panel jest kompatybilny po tych nr wersji

20181020_122217.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mnie tu nie tytułować tak wysoko bo czuję się z tym bardzo źle.

Twój panel Toucz o nr 1.14.73 jest najświeższym panelem , dlaczego a no dlatego bo taki sam kupiłem dla kolegi i musi gadać z ecoMAX 850 P 2 C . w KIPI.

Zapraszam Cię na wątek o KIPI tam zapewne będzie więcej osób które Ci doradzą a właśnie temat wygaszania i rozpalania zamierzamy podjąć.

Ponadto by wyeliminował przejście z mocy max z pominięciem średniej na minimalną zajrzyj do instrukcji sterownika tam jest to pięknie i zrozumiale opisane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem instrukcje i specjalnie chce pominąć pośrednią moc kotła bo wtedy nie przechodzi w nadzór tylko zmniejsza moc kotła ale dalej pracuje w trybie praca a nadzór włącza się po przekroczeniu o  5 stopni temp zadanej kotła w mocy pośredniej nie był w stanie przekroczyć temp zadanej o 5 stopni przez co więcej pelletu spalał chociaż może to być pojęcie względne ale to okaże się w praniu na pewno zajrzę do tego wątku a jest możliwe z firma heitz zakodowała w jakiś sposób oprogramowanie  sterownika i dla tego  może mieć problem panel ze sterownikiem  dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż zerknąłem do instrukcji @robin60 faktycznie czterożyłowy - zwracam honor - co mi z tym trzy żyłowym się po... może za bardzo urobiony już jestem, zaraz idę na strych dalej bawić się wełną. A ja mam ecoMAX860P3-C.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, robin60 napisał:

Włącz/wyłącz kocioł jest w TOUCZ z pozycji ogólnej a nie ustawień serwisowych.

Ale jak kupiłeś kompletnego heitz wszystko możliwe, że coś po kodowali. Wiesz to teraz taki trend serwis wie lepiej, niż użytkownik.

Wiem że jest w pozycji ogólnej ale piec w zasadzie nie reaguje na kliknięcie w tą ikonę raz chyba mi się udało piec uruchomić z polecenia panelu ale to było jak panel przyszedł i podłączyłem go na krótko żeby sprawdzić czy w ogóle działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, robin60 napisał:

Będzie gadać i z 860 P3 C

 

Będzie, będzie. U mnie gada na ecoMAX860P3-C.

IMG_20181009_165206.thumb.jpg.b13c3150ebc2fa987ad0c0dd967814f1.jpg

 

EDIT:

Kurka, jakieś stare wersje mam a aktualizacji od producenta doprosić się nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie mam pytanie już chyba panel jest ok działanie panelu w trybie harmonogramie i tak samo pieca powodowało to że piec nie reagował na ustawianie temp zadanej w panelu  jeszcze muszę tylko sprawdzić przy wyłączonym harmonogramie jak będzie się panel zachowywał a pytanie to podłączyłem dziś czujnik pogodowy ct4-p do sterownika zaciski 22 23 oczywiście przy wyłączonym sterowniku z gniazdka czujnik sprawny sprawdzany miernikiem a sterownik go chyba nie widzi w ustawieniach sterownika w zakładce informacje podaje wszystkie temp i wielkość płomienia w procentach a wskazanie temperatura pogodowa jest zakreskowana trzema poziomymi kreskami i nigdzie w ustawieniach nie ma odnośnika do ustawień pogodowych co może być tego przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czy ktos moze pomóc z aktualizacją softu ? mam pliki na karcie microsd ale cos poszło nie tak, ecoster sie zaaktualizował ale pnel w sterowniku nie, i nie wlacza sie teraz,mozna jakos bezpośrednio do ecomax 850 podłaczyc sie i zaaktualizowac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szubiii nie jestem pewien nie chce pisac bzdur ale chyba jest uwalone oprogramowanie w panelu jeżeli nie wstaje panel to trzeba dać do serwisu chyba ze jest tu ktoś kto ma możliwość wgrania  softu  w inny sposób niż przez kartę micro sd  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.