Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cerapur Smart ZSB 24-5C - ustawienia


jaceskor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam zainstalowany kocioł Cerapur Smart ZSB 24-5C + CW100 z zewnętrznym czujnikiem temp.

Czujnik zewnętrzny kilka dni temu sam podłączyłem i zaczęły się dla mnie problemy.

Do tej pory sterowałem temp. w pomieszczeniu CW100 i ustawienia 20 auto od 6-23 i 19 od 23-6, i tak sobie piec działa od miesiąca bo wtedy został zainstalowany.

Prosił bym o informację krok po kroku co należy ustawić w sterowaniu kotła oraz sterowniku CW100  żebym miał stałą temperaturę 20 st w pomieszczeniu tak jak jest ustawione na sterowniku a kocioł zmieniał temperaturę wody co w zależności od temp. zewnętrznej.

Jak podłączyłem czujnik temp.zewn. do kotła i uruchomiłem program automatycznej konfiguracji w CW100 to kocioł pomimo że temp. w pomieszczeniu jest wyższa od zadanej o 2-3 st włącza grzanie . Po za tym cały czas nawet jak kocioł nie ma włączonego palnika to słychać pracę jakiegoś urządzenia, pompa czy wentylator, świeci się niebieska kontrolka.

Proszę o pomoc w ustawieniach.

Pozdrawiam

Jacek S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za podpowiedz, będę w niedziele eksperymentował.

Zastanawiało mnie że regulator nie wyłączył grzania pomimo niższej ustawionej zadanej w regulatorze, nawet zmiana na "księżyc" nic

nie pomogła.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie za bardzo to rozumie.

Montując taki zestaw to myślałem że czujnik temp. zewnętrzny wraz z krzywą grzewczą będzie kontrolował moc (temp.) w kotle w zależności od temp. zewnętrznej a regulator pokojowy będzie utrzymywał(kontrolował) temperaturę w pomieszczeniu jaką mu zadam w ustawieniach dzień noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super,

To może jak byś był uprzejmy i trochę nakierował mnie które funkcje ruszać a które nie.

W sposobie regulacji już wiem że mogę wybrać inną opcję niż grzanie zew.optymalne, tłumienie ustawiłem na wł.

typ budynku - ciężki. Krzywa grzewcza -20/60  +20/30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem dzisiaj testy, ustawiłem krzywą 20-60 temp. w kotle utrzymywała się przez 12h 40-41 moc 13-15%  przy temp. zewnętrznej 8-10 stC w pomieszczeniu na regulatorze 21-21,5 zużycie gazu 3m

Budynek - średni, tłumienie - 5, sposób reg. - pomiesz.moc. 

Teraz ciekaw jestem jak będzie po 23 jak wskoczy temp. nocna (obniżanie) było by dobrze gdyby temperatura w kotle trochę się obniżyła, regulator na noc ustawiona 15 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobny błąd , tłumienie wył. wpływ pomieszczenia - 5

Tylko kocioł grzeje non-stop 24h, pogodówka kotła przejęła całkowicie kontrolę, regulator służy tylko jako wyświetlacz info. Regulacja temperatury dzień noc obniżanie podwyższanie zero reakcji, ktoś napisał że kocioł na obniżonej zmniejsza moc, może tak ale nie Junkers, obniżanie na noc ustawiłem na wył. a piec jak grzał tak sobie z tą samą mocą grzeje.

Kocioł przegrzewał, wieczorem miałem 23 st w pokoju, zmieniłem krzywą na 20/50, do rana temperatura spadła do 22, na piecu zadana w/g krzywej 34 a rzeczywista 38, nie wiem czy to wada tego urządzenia czy jeszcze jakieś ustawienia.

Czy obniżenie mocy kotła coś by pomogło, aktualnie mam 16kW.

Ciekaw jestem czy są regulatory pokojowe którymi można regulować temp. kotła (moc). 

Może zamiast regulatora C100 zamontuje zwykły wł/wył. z niską histerezą a pogodówka kotła niech reguluje moc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz od wczorajszego wieczora ustawiłem pogodówkę w kotle krzywą 25/60 i nic więcej a w domu podłaczyłem regulator on/off z programem tygodniowym dzień/noc 20/19 i za 24h od wczoraj kocioł zużył 6m/3 gazu.

Tak jak w którymś poście pisałem że  w grzaniu ciągłym 24h kocił spalił 8m/3 i nie za bardzo chciał trzymać temp. zadaną przez krzywą przegrzewał o 4-5 st. tak teraz widzę że zadana temp. ustawioną krzywą idealnie pokrywa się z rzeczywistą na kotle.

Temp. utrzymywana sterownikiem na poziomie 20 st. i to mi pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.