Skocz do zawartości

jaceskor

Forumowicz
  • Postów

    27
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    100 m kw dom wolnostoący, lata 40, 2 kondygnacje po 50m, nie ocieplony, wymienione okna.
  • Instalacja
    Całość grzejniki aluminiowe
  • Kocioł
    Junkers Cerapur Smart 24-5C

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Mikołów

Ostatnie wizyty

2 549 wyświetleń profilu

Osiągnięcia jaceskor

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam!

    Mam zainstalowany kocioł Cerapur Smart ZSB 24-5C + CW100 z zewnętrznym czujnikiem temp.

    Czujnik zewnętrzny kilka dni temu sam podłaczyłem i zaczeły się dla mnie problemy.

    Do tej pory sterowałem temp. w pomieszczeniu CW100 i ustawienia 20 auto od 6-23 i 19 od 23-6, i tak sobie piec działa od miesiąca bo wtedy został zainstalowany.

    Prosił bym o informacę krok po kroku co należy ustawić w sterowaniu kotła oraz sterowniku CW100  żebym miał stałą temeraturę 20 st w pomieszczeniu tak jak jest ustawione na sterowniku a kocioł zmieniał temperaturę wody co w zależności od temp. zewnętrznej.

    Jak podłaczyłem czujnik temp.zewn. do kotła i uruchomiłem program automatycznej konfiguracji w CW100 to kocioł pomimo że temp. w pomieszczeniu jest wyższa od zadanej o 2-3 st włacza grzanie .

    Prosze o pomoc w ustawieniach.

    Pozdrawiam

    Jacek S.

  2. Trzeci sezon palę opałem z KWK Piast co rok z innego składu, zawsze autoryzowany. Nie skleja, nie zawiesza pali się dobrze i długo, nie ma smoły. Z wegla w zeszłym roku był sam popiół spalał się całkowicie, w tym roku kupiłem 2 tygodnie temu ale ten już do końca się nie spala, zostają kawałki nie spalone i na następny dzień po rozpaleniu 20% wczorajszego wsadu wraca do pieca. Trzyma 12 h, stała temp. 50-60 st.
  3. Może orzech lub groszek ale na pewno Szczygłowice. Palę zgodnie z zasadami czyli od dołu, pali się dobrze nie narzekam na kocioł moc 22kW trochę mała komora załadunkowa po rozpaleniu temp. od 70 st. spada do 40 st. po 8 godz. smoły nie ma nigdzie. Wrzucam 3 kawałki drzewa następnie 2 łopaty wspomnianego wyżej węgla przykrywam łatą z kartonu i zarzucam do pełna flotem zamykam kocioł, regulacja miarkownikiem na łańcuszku. Dużo pyłu w komorze nawrotnej którą oczyszczam raz na tydzień 1/2 wiaderka pyłu, myślę że to z tego flotu. Komin raz w miesiącu wpuszczona szczotka, całe wiadro sadzy czarno szarej. No i ten węgiel nie do końca spalany, szukam takiego żeby z niego też zostawał tylko popiół.
  4. Witam! Poszukuje właśnie informacji od użytkowników węgla z danej kopalni. Palę w kotle dolnym węglem ze Szczygłowic orzech II ale nie spala się do końca zostają zawsze nie przepalone resztki co prawda przerusztuje tą pozostałość popiół opada do popielnika dorzucam świeżego i tak w kółko, ale szukam czegoś lepszego z czego będzie mniej popiołu. Pozdrawiam.
  5. Witam! Pytanie moje dotyczy wentylacji przy zastosowaniu pieca C.O. na gaz. Kocioł dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania Buderus jest zamontowany w łazience w której nie ma żadnej kratki wentylacyjnej. W pomieszczeniu kuchennym które jest obok łazienki znajdują się dwa otwory jeden do podłączenia okapu drugi wentylacyjny. Zastanawiam się czy to wystarczy do prawidłowej pracy kotła oraz czy nie jest konieczne doprowadzenie powietrza do spalania gazu w kotle. W drzwiach łazienki znajdują się otwory wentylacyjne, czy to wystarczy. Pozdrawiam Jacek
  6. Witam! Wielka szkoda że nie trafiłem na takie opinie 2 miesiące temu kiedy szukałem nowego kotła dla siebie, po tym okresie użytkowania zgadzam się z Tobą w 100% tylko że ja nie mam tyle czasu żeby go spędzać w kotłowni aby utrzymać temperaturę na poziomie 50 st. muszę do kotłowni zaglądać co 3-4 godziny, wentylator chodzi jak głupi żeby ją utrzymać czasem jak dobrze się rozżarzy na palenisku to utrzyma ją przez 20-30 minut. Opisuje te problemy ku przestrodze innym którzy zamierzają sie wpuścić w taki kanał kupując dolniaka. Kocioł jest na gwarancji i zastanawiam się czy nie wystąpić do sprzedawcy z pismem o "niezgodności towaru z umową" zgodnie z ustawą o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. Może się uda wymienić na KGS.
  7. Ok dzięki za poradę ale gdybyś mógł coś bardziej rozwinąć w temacie dodatkowych kanałów dolotowych, gdzie je zastosować i jak je wykonać. Za poradę będę wdzięczny.
  8. Witam. Z zamkniętym czopuchem to sobie nie wyobrażam otwarcia komory zasypowej, rozwiązałem problem instalując na tylnej ścianie komory zasypowej ruszt żeliwny podparty powyżej paleniska na wysokości dolnej krawędzi tylnej ściany grodziowej, pozwoliło to uzyskać za rusztem dodatkowy tunel odprowadzający spaliny z komory zasypowej. Tylko nie wiem czy tym sposobem nie zwiększam zużycia paliwa bo tak naprawde to żeby utrzymać temperature na poziomie 55-60 st. to muszę zaglądać do pieca co 3-4 godziny żeby przegrzebać paliwo ewentualnie trochę go uzupełnić. Nie wiem skąd takie opinie że dolniaki są takie ekonomiczne i nie wymagają zbyt wiele pracy przy obsłudze(https://www.info-ogrzewanie.pl/artykul,id_m-5,t-kotly_na_wegiel_kamienny_i_koks.html). Obecnie palę orzechem II + na górę trochę flotu, nailepsze efekty bez wentylatora regulując ręcznie uchylonymi drzwiczkami.
  9. Witam ponownie. Jednak muszę dać sobie spokój z paleniem tylko flotem, nie osiąga odpowiedniej temperatury poza tym przepływ powietrza przez paliwo jest za słaby żeby się mocniej paliło, należałoby zastosować jakieś kanały które by doprowadzały powietrze pod flot i dalej do komory spalania w tyle pieca. Ale nie mam czasu żeby się w to bawić, zakupiłem lepsze paliwo i problem z nadmuchem się sam rozwiązał teraz szybko osiąga temperaturę i fajnie trzyma. Jeszcze pozostał problem z załadunkiem do pieca gdy nie jest całkiem wypalone, kopci jak stara lokomotywa, ale chyba się trzeba przyzwyczaić.
  10. 1.Tak na wentylatorze jest klapka, wentylator tak skonstruowany że posiada wewnątrz w obudowie klapkę. 2.Przegroda jest zamontowana w odległości 10 cm od drzwiczek popielnika poniżej kratki. 3.Staram się palić ciągle. 4.Zawór 3D. 5.50 - 60 6.3 razy pełny załadunek 8, 16, 23. 7.Otworów w komorze zasypowej nie ma żadnych.
  11. Witam wszystkich speców którzy mogą mi coś doradzić. Po 20 latach użytkowania kotła którego konstrukcja jest podobna do tego (http://www.protech-wkg.pl/old/oferta_kruk-pl.html) KRUK/WS, nastąpiło jego rozszczelnienie i byłem zmuszony do zakupu nowego a kupiłem taki (http://www.protech-wkg.pl/old/oferta_stk-pl.html) STK MS. I tu zaczęły się moje problemy, palę głównie flotem ale wentylator nie działa tak jak powinien w każdym razie tak mi się wydaje, przedmuch który mam ustawiony na 40 sek. co 2 min. w ogóle nie działa temperatura cały czas spada. Po osiągnięciu temp. zadanej która zostaje przekroczona o ok.3 - 4 st. następuje w czasie ok. 15 min. jej spadek pomimo przedmuchów a histereza jest ustawiona na 2 st. i po uruchomieniu się wentylatora znowu następuje jej spadek o około kolejne 5-6 st. i po 15 min. pracy wentylatora kocioł osiąga zadaną temp. wydaje mi się że coś nie tak. Problem również jest z odprowadzeniem spalin z komory zasypowej, zdarza się często że paliwo podczas spalania nie opadnie na dół na palenisko i trzeba je ręcznie zrzucić na dół i wtedy z kotła wydobywają się ogromne ilości dymu który powoduje że w kotłownie robi się czarno i ciemno(oczywiście wentylator wyłączony) Spalanie głównie w części tylnej kotła, zastosowałem przegrodę w dolnej części kotła z samego przodu tam gdzie znajduje się popielnik co pozwoliło że przepływ powietrza z wentylatora odbywa się przez palenisko a nie popielnikiem do tyłu gdzie ma najbliżej do części odprowadzającej spaliny do komina. Czy tego typu rozwiązania w palenisku jakie zastosował producent zawsze sprawiają takie problemy. Poprzedni kocioł który miał wyjście spalin powyżej komory zasypowej lepiej się sprawdzał. Kocioł 22kW powierzchnia ogrzewana ok. 180 m.kw. Może lepszym rozwiązaniem będzie zamiana sterowania wentylatorem na sterowanie klapką w drzwiczkach. "Zastosowane zasysacze powietrza wtórnego pozwalają na dopalanie gazów." tak napisał producent ale gdzie się znajdują te zasysacze. Jacek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.