Skocz do zawartości

objt

Nowy Forumowicz
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia objt

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam. Chcę skonfigurować pompę w kotle z tą po sprzęgle. Proszę o wyjaśnienie na jakiej zasadzie działa ustawienie pompy na cw400. Chodzi o to że co bym nie ustawił (delta 1/2/3/4) to pompa działa w zasadzie tak samo.
  2. Witam. Posiadam kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 24-5C z sterownikiem CW400 z czujnikiem temperatury na zewnątrz. Instalacja podłogówka 100%. Posiadam instalację fotowoltaiczna z której energię chciałbym wykorzystać do ogrzania domu w okresach przejściowych. Wykombinowałem sobie to tak, że wykorzystując sprzęgło zamontuję kocioł elektryczny jako drugie źródło ciepła tak jak na schemacie w załączniku. Pompa za sprzęgłem to Wilo-Yonos PICO 25/1-6. Została zainstalowana w celu uzyskania większych przepływów. Chodzi mi o kilka kwestii. 1. Pompę wpinać do kotła poprzez funkcje 2.5E czy bezpośrednio do sieci żeby pracowała niezależnie od obu źródeł ciepła? 2. Czy jak już podłączę pompę do Junkersa i ustawie na kotle funkcję serwisową 2.5E na 2 (zewnętrzna pompa obiegu grzewczego za sprzęgłem hydraulicznym w obiegu odbioru bez zmieszania) to co wtedy z pokrętłem na pompie. 3. Czy taka instalacja wymaga zewnętrznego czujnika temperatury zasilania na sprzęgle (funkcja serwisowa 1.7d)
  3. Tylko to są wartości przy zakręconym rozdzielaczu na parterze. Jeśli go otworzę to przepływy spadają o 0,7l na każdej pętli Jak na razie krzywa 20-35 wygląda dobrze. Zobaczę jak będzie po wykończeniu podłóg.
  4. Zwiększają się o 0,7 na każdej pętli. Wykończenie parter płytka, góra panel.
  5. Sprawdziłem. Po zakręceniu dolnego przepływy na górnym zwiększają się średnio 0,7l na pętlę. Jedli chodzi o filtr na powrocie z instalacji to jeszcze tam nie zaglądałem. Różnica temperatur zasilania i powrotu ok. 2 stopnie na obydwóch rozdzielaczach przy pompie na czwartym biegu.
  6. Grzejnik, ale zakręcone. Różnica temperatur to jakieś 5 stopni z tym że nie obserwowałem jak to się ma do zmianie biegu pompy. Po zakręceniu rozdzielacza na górze wzrost był o jakieś 0,2-0,5. Dokładnie to sprawdzę jak wrócę.
  7. Już próbowałem. Wzrost jest tylko przy zmianie z 1 na 2. Dalsze zwiększanie daje tylko tyle że pompa szybciej kręci co słychać, ale wartości na rotametrach bez zmian. Tak, te dwa to grzejniki, ale będą zastapione elektrycznymi więc można je pominąć. Zakręcać drugi rozdzielacz próbowałem. Zmiany minimalne. Tak też myślę zrobić tzn. wymienić cały rurociąg na PP40 od kotła do obydwóch rozdzielaczy. Wydaje mi się że zmiana średnicy wewnętrznej z 21 na 29 powinna pomoc. Bruzdy jeszcze nie zatynkowane więc nie będzie problemu
  8. Witam. Posiadam kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 24-5C z sterownikiem CW400 z czujnikiem temperatury na zewnątrz. Kocioł instalował autoryzowany serwis. Podłogówka w całym domu (125 m2) bez grzejników. Instalację budowałem samodzielnie bez projektu. Kocioł, dwa rozdzielacze parter (68-48-45-47-34) i poddasze (55-63-77-32-71-62-56-38). Rozdzielacze połączone z kotłem przez trójnik rurą PP32, łącznie ok. 700 mb położonej rurki 16x2. Wszystko napędza pompa w kotle - serwis Junkersa stwierdził, że powinna wystarczyć. Ogólnie podłogówka działa, krzywa grzewcza wstępnie ustawiona, jest ciepło. Problem pojawia się przy wskazaniach przepływu i próbie wyregulowania temperatur konkretnych pomieszczeń, a mianowicie przy całkowitym rozkręceniu rotametrów maksymalne co jestem w stanie uzyskać to 1 l/min na wszystkich pętlach. Tak więc zwracam się z prośbą o radę co może być powodem takiego stanu rzeczy. Za słaba pompa, za mały przekrój rur kocioł - rozdzielacze czy może po prostu zapowietrzenie. Załączam zdjęcia rozdzielaczy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.