Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Pelet pod ruszt wodny?


Spattskus174

Rekomendowane odpowiedzi

Robin60, koledze Spattskus174 zapewne chodziło o to, jak bardzo obecność rusztu wodnego nad palnikiem będzie przeszkadzało w prawidłowym procesie spalania pelletu. Sam mam ruszt wodny i też mnie zastanawia jakie straty z tego wynikają, czyli zakłócenie spalania poprzez zbyt szybkie wychłodzenie płomienia w momencie kiedy przenika on przez ruszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych star, wręcz zwiększa się sprawność kotła , nic się nie wychładza to nie ekogroszek, nie ma żadnego syfu jedynie pył na ruszcie który możesz zdmuchnąć ustami.

A temperatura spalin na wylocie powinna być w okolicach 80-90 st na mocy max jak taka jest to możesz mówić iż nie wypuszczasz $ przez komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rymol napisał:

... Sam mam ruszt wodny i też mnie zastanawia jakie straty z tego wynikają, czyli zakłócenie spalania poprzez zbyt szybkie wychłodzenie płomienia w momencie kiedy przenika on przez ruszt.

Jesli plomien "widzi" lub co gorsza styka sie z rusztem to nie dobrze i zapewne ma to wplyw na spalanie. Odizoluj plomien od rusztu i komore spalania. Sa plyty, ceramika, welna, cokolwiek tak aby sie rozgrzalo i nie odbieralo ciepla z plomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było gdyby płomień nie lizał płaszcza wodnego. można zrobić deflektor z wermikulitu który jest obojętny, nie wychładza końcówki płomienia i spalin a dodatkowo by zawirowywał. Ja mam ruszt wodny i  uważam to za zaletę. Fakt, że jest wysoko i nie ma opcji by urywał płomień z palnika. Tym bardziej, że mam rurę. Temperatura spalin 80-90st. Oczywiście po drobnych przeróbkach i doczyszczeniu wymiennika ze smoły powęglowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Spattskus174 napisał:

Witam, jestem nowym na tym forum, mam pięc drew met 24 kw, zakupiłem palnik Pelet i mam pytanie czy mogę go zamatowac pod ruszt wodny? Proszę o odpowiedź. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, robin60 napisał:

Nie ma żadnych star, wręcz zwiększa się sprawność kotła , nic się nie wychładza to nie ekogroszek, nie ma żadnego syfu jedynie pył na ruszcie który możesz zdmuchnąć ustami.

A temperatura spalin na wylocie powinna być w okolicach 80-90 st na mocy max jak taka jest to możesz mówić iż nie wypuszczasz $ przez komin.

Witam, jak mam rozumieć palnik ma Pan pod rusztem w popielniku, i jak się sprawuje, lepiej wydajny pięc, mniejsze spalanie, ja mam nad rusztem, jakby wolniej się na grzeeał noi spalanie <jeszcze nie testowałem bo pogoda ładna>. Ile cm na pan do rusztu wodnego.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pod rusztem w innym kotle , teraz mam drugi kocioł ale to jakby nie ma znaczenia i nie ten temat.

W kotle pod rusztem nic nie robiłem żadnych deflektorów nie podwieszałem ogień nie dotykał rusztu natomiast dotykał ścianki wymiennika w którą uderzał . temp spalin była przy mocy max 80 st. Palnik pod rusztem był w granicach 30 cm.

W tym kotle nie mam rusztu tzn, mam ale wyjmowany żeliwny jak palę palletem to wyjmuje jak drewnem to zakładam. Temp spalin jest o 10 st, większa , poza tym by ograniczyć przepływ spalin zastosowałem dwie półki ceramiczno szamotowe które są nad palnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki Ty masz kocioł? model konkretny. Daj jakiś przekrój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje jest ok. To nie jest awaryjny ruszt wodny tylko ruszt wodny.  W popielniku nie ma sensu bo będzie naprawdę mało miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popielnik będzie bardzo mały, może być uciążliwe. Po drugie może podgotowywać wodę na ruszcie wodnym jak będzie zbyt blisko. Poza tym jak chcesz sprawdzić czy nie dmuchasz za dużo w komin zamontuj sobie termometr na czopuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.