Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec na ekogroszek i ruszt wodny.


Ranid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam --- Zamierzam zamontować piec na ekogroszek ale z możliwością palenia drewna,miału.Są piece różne z rusztem wodnym i z rusztem żeliwnym,jedni tłumaczą że ruszt wodny chłodzi płaszcz inni że lepszy jest ruszt żeliwny wyciągany,obecnie mam 16KW który grzeje 180 m kw. Jaki model wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Jak najdalej od wszelkiej masci rusztow wodnych. Sa generatorami sadzy. Schladzaja spaliny nie dajac sie w pelni dopalic czesciom lotnym. Co oznacza strate w opale. Jak kazda sadza zreszta. A co do palenia na ruszcie dodatkowym. Zapewniam, ze zrobisz to kolego raz albo dwa dla wyprobowania i na tym zabawa sie skonczy. Palenie na ruszcie dodatkowym w takim kotle jest wybitnie nieefektywne. Ruszt w podajnikowcu to taki kwiatek do kozucha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak sprawa się ma to kupię  normalny tylko na ekogroszek,obecnie mam piec Zębiec 16 KW [12 lat] i dawał radę na te 180 m kw,różni producenci różne dane podają co do metrażu chodzi mi o wielkość 16 KW,czy na ekogroszek wystarczy te 16 KW czy brać większy.Obecnie mam jedną pompę na CO i CW  130l ale chcę założyć większy bojler np 200l.Jaki piec wybrać w miarę tani i dobry,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Na ponizszym linku fajnie sie wszystko mniej wiecej policzy.

http://cieplowlasciwie.pl/

Polecam cos z palnikiem ardeo obrotowym. Ten palnik spali " prawie wszystko"

https://sekom-pleszew.com.pl/kotly-skam-p/#1462102994499-4a71a72f-008f

http://www.podajniki-opalu.com.pl/index.php/podajnik-retortowy/nowosc-azp-eco-burn#opis

Skontaktuj sie z kolega Pieklorzem. On zajmuje sie tym profesjonalnie

Widze, ze kolega "tradycyjny palacz" to sobie nie zdaje sprawy czym jest palenie w podajnikowcu. Mozna kupic sobie kociol za 8K. I pozniej rwac sobie wlosy z glowy mieszkajac w kotlowni. Tylko nie podlaczaj tego kotla do tradycyjnej instalacji. Koniecznie z mieszaczem np 4 d obslugiwanym przez sterownik pogodowo. Wtedy moze byc w miare ekonomicznie. A kociol nie zajedzie sie na smierc za 5 lat. O co wcale niretrudno przy dzisiejszych wysokosprawnych kotlach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEFRO ECO DUO 19 KW z 2014r --- taki model ma do sprzedania znajomy z mojej miejscowości,ogrzewał dom nowo postawiony 150 m+bojler 200 l cały osprzęt daje gratis +strażak,sterownik WIFI.Piec wygląda dobrze jak na te 5 lat,środek pieca też OK tylko te ruszta wodne.Cena jest dobra bo 4 tyś za wszystko.Mam 14 grzejników 1300x60 i chcę założyć bojler 200 l,dom jest piętrowy 180 m częściowo ocieplony z lat 70.Czy warto kupić i czy wydoli na mój dom.Z wyliczeń ''ciepłowłaściwe'' wychodzi 25 KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Środek domu liczony od muru do muru to 13,5x9mb a na poddaszu to samo ale grzeje tylko 2/3 reszta to przy okazji a tej okazji zostało 40m2 ale tam też temp nie spada nigdy poniżej 15 stopni a nie żadnego ogrzewania . tylko zaszalałem z wełną pod dachem i wpakowałem tam 30cm wełny , ściany z pustką powietrzną i 12cm dodatkowego styro grafitowego 0,32 lambdy.  kociołek pluje 4-6kw aby w domu było 23-24 nigdy mniej bo stara się pluje ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni zostało do podięcia decyzji czy brać ten kocioł, a może z korzystać z dofinansowania i kupić nowego,tańszego, mniejszego nie koniecznie defro.Nie wiem tylko czy mi przyznają dofinansowanie bo mam piec na miał [12 lat] to za bardzo nie dymi.Jeżeli ktoś coś wie na temat dofinansowania to proszę o wskazówki,rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ranid, nie bierz - ten Polak cię oklamuje, to nasza tradycja narodowa. Od dawna nie można sprzedać takiego gówna nikomu. Pozdrawiam Krzysiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.