Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Galmet Gt-Kwruz Z Rusztem Wodnym


ravis

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem nowy na tym forum i proszę o pomoc z nastawieniem sterownika do pieca galmet gt-kwruz 17kw z rusztem wodnym sterownik st-32 zpid mianowicie problem polega na tym że przy pełnym zasypie ok 25kg miału kalorycznośc 25 rozpalam od góry piec trzyma ok 6godz dom parterowy ocieplony 155m jest to mój pierwszy miałowiec a więc zbytnio nie wiem o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam piec miałowy

kwgr-50 budkot pleszew

najpierw mieszanka umnie producent powiada miał ma byc wilgotny (do 20%) a nie mokry taka mieszanka do kotla zapalam od góry, sterownik start i tyle (faktem jest ze mój kocioł ma zasyp jednorazowy 50kg) stałopalność nigdy nie mniej niż 24 godziny (srednio 36 godz)

nastepna sprawa to sterownik....nigdy za pierwszym razem nie ustawisz idealnie sterownika do posiadanego wsadu miału musi mina c kilka zapalen i zmieniac ustawienia

sprawdze sterownik st-32 i zobacze czy cos z niego da sie wydusić........Moj kocioł pracuje na sterowniku Tornado

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

zapoznałem sie z st-32 nie ma duzych mozliwosci ustawień na sterowniku

mozesz podac jakie aktualnie masz nastawy czyli jakie czasy przedmuchu, przerwy,bieg (moc) przedmuchu wentylatora , jaka histereza jaka temp załaczaniapomp, temp zadana kotla , jakie piorytety, itp. po prostu wszystko co masz na nim ustawine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy twój kociół jest tylnokomorowy (czyli wymiennik ma z tylu komory spalania ) czy ma wynnienik od frontu (nad komora spalania górnokomorowy) pytam dlatego ze czujnik spalin bedzie zawsze ograniczał prace sterownika a co za tym idzie i prace kotła (jest to takie zabezpieczenie aby sie sadze nie zapaliły i zeby ograniczyć ucieczke ciepla w komin)

jeśli mozesz to wejdz na sttrone http://www.budkot.pl/grafika/Ulotka_GR.pdf

i powiedz jaka masz budowę kotła lub ktora jest zblizona

powiedz mi jeszcze czym palisz i czy stosowałes taką mieszanke jak podalem wyzej

musze sprawdzić te przedmuchy bo jakos mi nie pasuja

i pompa kotłowa ja bym dał załaczenie 40st. a wyłaczenie 35 st. ale nie wiem czy Twój sterownik moze takie parametry przyjąc

jutro dam Ci odpowiedz co wymysliłem,bo instrukcja sterownika w domu na innym kompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko paliwo jak paliwo,nidgy nie bedziesz miał pewnosci jakiej jest jakości ,u mnie wchodzi miał kopalniany o ziarnistości od zero do cholera go wie ale orzech tez czasami sie trafi

ja spróbowałbym takich ustawień

 

temp zadana 55

temp zał pomp 37 wyłaczenie nastąpi przy 35 ( i nalezy sprawdzic czy miał sie wypalil )

histereza 2

histereza cwu 5 ( o ile masz zasobnik cwu)

sila nadmuchu min i max tyle na ile pozwoli sterownik

tryb pracy pomp (o ile masz zasobnik cwu) pompy równolegle

praca w podtrzymaniu od 5 do 10 sek( w zalezności od gazowania miału)

przerwa w podtrzymaniu do 3 min

 

dwa ostatnie parametry odpowiadaja nie tylko za podtrzymanie zaru, lecz usuwaja gazy z kotła,aby przy silnie gazujacym miale nie było w komorze spalania wybuchów

 

aha jeszcze jedno

poniewaz masz kocioł tylnokomorowy warto spróbowac wypiąc czujnik temp spalin wtym momencie sterownik powinien brac pod uwage tylko parametry kotła( ale to zalezy jakie wladowali mu oprogramowanie) i nastawy zrobione przez Ciebie, zapalenie sadzy znikome- zbyt długa droga dla ognia w tylnym wymmienniku kotla)

 

a teraz DTR z mojego kotła

"Do oczyszczonej zpopiołu komory paleniskowej wsypyjemy miałwęglowy o wilgotnoci do 20% ,miał wsypyjemy do wysokoSci na kilka cm ponizej

dolnej krawedzi otworu zasypowego kotła. Ewentualny przesyp miału przez ruszty do popielnika nalezy wrzucic ponownie do komory paleniskowej.

Po dokonaniu zasypu warstwe mialu wyrównac,lecz nie ubijać .ułozyc papier ,drewno i podpalic.włączamy sterownik . po rozpaleniu płomień powinien się palic na całej powierzchni paleniska żółto niebieskim płomieniem. W przypadku powstania kraterów lub nierównomiernego palenia,zaleca sięzasypywanie kraterów i rozgarnięcie warstwy rozpalonej na całą powierzchnię paleniska."

 

a co w DTR twojego kotła pisza na temat mieszanki paliwa ,i rozpalenia?

 

i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.