Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawsze warto wiedzieć więcej i więcej


Gość Oldek

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, heso napisał:

Fascynujące...otworzyć klapę, nasypac, zamknąć.

Jak uważam, że akurat pokrywa nie powinna być szczelna, to juz mój problem?

Mógłbyś to rozwinąć bo bardzo mnie to zaintrygowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro komin wytwarza podciśnienie odprowadzające spaliny z kotła, to logika podpowiada, że bez łaski

powinny być też zasysane gazy z podajnika i zasobnika. Nieszczelna pokrywa może wtedy ułatwiać przepływ gazów-

do kotła i komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mistrzu to jest podajnik (praca cykliczna) i w dodatku z dmuchawą więc nikt z konstruktorów ( to określenie oczywiście na wyrost) nie zawraca sobie głowy takimi pierdołami jak utrzymanie stałego ciągu w kotle i kominie. I gwarantuję, że są dłuższe momenty, że w kotle jest wędzarnia i przez wszelkie nieszczelności dym leci na kotłownię zarówno w czasie podtrzymania jak i w czasie startu po nim i dlatego tak ważna jest szczelność konstrukcji. Czego oczy nie widzą (dym), tego sercu nie żal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logika logiką, a życie swoje. Nie polecam takich eksperymentów zwłaszcza latem przy grzaniu wyłącznie CWU.  Niedomknięta klapa w takich warunkach to gwarantowany alarm przegrzania podajnika i awaryjny przesyp węgla. Gdy czujnika na rurze brak, to cały zasobnik się zajara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że mój wpis był z lekka prowokacyjny. Wiem, że taki kocioł pracuje cyklicznie i widziałem już zdjęcia kotłowni, gdzie pozostawiony na kilka dni piec, ustawiony na małe spalanie potrafił dosłownie uwędzić wszystko dymem wydobywającym się wszelkimi szczelinami, oczywiście z powodu zaniku ciągu. Cała komora spalania była wtedy zasypana ciągle dostarczanym groszkiem.

Kocioł z podajnikiem nie powinien pracować z użyciem nadmuchu. Spalanie najlepiej ciągłe, z modulacją dopływu powietrza (naturalnym ciągiem) i cyklicznym dostarczaniem paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.07.2018 o 12:11, kiminero napisał:

Z filmu ewidentnie wynika, że jednak worki należy uprzednio otwierać... Będę musiał zmienić plan szkolenia klientów...

Gdzieś już słyszałem że ktoś powrzucał całe worki bez otwierania do zbiornika  dlatego trzeba robić filmy szkolenia instrukcje itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.