Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro komfort eko 15 kw


ziomek266

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W tamtym tygodniu specjalista zainstalował mi piec defro komfort eko 15kw ze sterownikiem tech k1pv4. Tylko co chwila włącza mi się komunikat "chwilowy brak obrotów". Co jest tego przyczyną? Oraz przy ikonce dmuchawy gdy chodzi lub nie miga czerwony wykrzyknik. Co to może być? Nie mogę znaleźć nigdzie informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ze przepływ powietrza przez palnik jest nie taki jak powinien być. Halotron daje sygnał do sterownika i masz komunikat. Jak się przyjrzysz turbince to kręci się pewnie zgodnie z ruchem wskazówek zegara a powinna w przeciwną. Temat turbinki poruszany nie jeden raz

Czym palisz? Miał czy eko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napewno masz eko komfort z palnikiem defro czy jednak masz PZ z palnikiem ekoenergiin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dzwonił na serwis. Powinieneś na zbiorniku mieć naklejkę z numerami do serwisu. Zadzwonisz i Ci wytlumaczą co masz zrobić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, śmiało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie jest okienko z informacją o zaworze mieszkającym i na samym dole informacja o temp. powrotu. Oczywiście jezeli jest podpięty czujnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o czujnik powrotu to sama nazwa wskazuje, że zaraz na powrocie wody z instalacji do pieca. Z tyłu w dolnej części pieca. A w sterowniku jest oddzielne wejscie z opisem "czujnik powrotu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczyścić, na opaski i izolacją cieplną owinąć aby temp. z zewnątrz nie czytało. Śmiało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalem czujnik na opaski potem taśmę aluminiową samoprzylepną i na to normalną otulinę termoizolacyjną którą dajesz na rury.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie miałeś podpietego czujnika powrotu?  Śmiało nic trudnego. Tylko jak będziesz podpinał do sterownika to zwróć uwagę na podłączenie. Zobacz jak podpięte są wszystkie czujniki (kolory przewodu) i tak samo podłącz czujnik powrotu. Oczywiście najbezpieczniej przed podlaczeniem czujnika wyłączyć sterownik. Potem go włączyć i poczekac chwilkę aż sam wszystko uaktywni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ziomek266 napisał:

I co myślisz o tym dormario ?

Tak jak poprzednicy pisali zadzwoń do serwisu i niech działają, choć w moim przypadku nic nie pomogli.

Tematy turbinki były niejednokrotnie omawiane na forum. Poszukaj na pewno coś znajdziesz.

Coś o tym pisałem w tym wątku 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem palnik uni i dmuchawę z turbinką taka sytuacja nigdy nie miała miejsca. Miałem uaktywnioną funkcję automatycznego sprawdzania dmuchawy i przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich napisach piszesz? Daj zdjęcie.   

Niektorzy przekręcali cała turbinke ale to działanie oceniam na równi obrzędem szamańskim celem uzdrowienia chorego. 

Turbinka mierzy przepływ powietrza przez palenisko dając sygnał do sterownika w zależność jaki on jest o podanie odpowiedniej dawki paliwa tak żeby uzyskać optymalne spalanie.  Zamysł super gorzej z rzeczywistością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.