Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sas 23 multi


535353953

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam mały, a może duży problem. Zakupiłem używany piec sas 23 multi ze sterownikiem tech 450 z pid i po podłączeniu został mi jeden kabelek komunikacji RS tak przypuszczam. Mam na nim napisane halotron wentylatora, ale przy wentylatorze jest inny kabelek podpięty. Co więcej wyskakuje alarm "brak transmisji z M1". Próbowałem się czegoś w necie dowiedzieć, ale na próżno. Znalazłem coś tylko odnośnie palnika SAS MULTI FLAM a mianowicie:

"Moduł sterujący* pracą palnika automatycznie steruje grzałką rozpalającą paliwo oraz mechanizmem oczyszczania paleniska wraz czujnikiem pozycjonowania (hallotron). Regulator temperatury zamontowany na kotle steruje pracą wentylatora nadmuchowego, mechanizmem podawania paliwa, czujnikiem temperatury podajnika.

Współpraca pomiędzy modułem sterującym (rys.1 poz. 36) pracą podajnika typu SAS

MULTI FLAME, a sterownikiem głównym (rys.1 poz. 10) kotła możliwa jest dzięki
zastosowanej komunikacji przewodowej RS. Moduł sterujący posiada przewód zasilający, wyłącznik główny oraz bezpiecznik. W przypadku gdy nie zostanie podłączone zasilanie do modułu sterującego na regulatorze wyświetli się komunikat „brak komunikacji z M1” oraz pojawi się alarm dźwiękowy. Sprawne palenisko kotła pozwala na spalanie takiej ilości paliwa, jaka niezbędna jest do utrzymania zadanej przez użytkownika na sterowniku temperatury. Sterownik* kotła dokonuje, więc ciągłych pomiarów temperatury wody w kotle i na jej podstawie odpowiednio steruje pracą pomp obiegowych układu c.o. oraz pompy zasobnika c.w.u."

Podajnik typu SAS

MULTI FLAME ma możliwość podpięcie komunikacji RS, ale u mnie tego nie ma.

Może ktoś miał podobny problem i będzie mógł pomóc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Przy dmuchawie jest puszka elektryczna i w niej powinno być wejście rs pod hallotron. Może była zmieniana dmuchawa i tego nie ma. Jak nie ma to trzeba w sterowniku wejść w menu serwis (pewnie kod jest standardowy 5162) i odszukać "hallotron nadmuchu", wejść i go wyłączyć. Sterownik wtedy nie będzie brał odczytu hall tylko dobieral inaczej obroty.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się fotka z tą dmuchawą i widok puszki. I tego przewodu który wychodzi z sterownika wraz z końcówką RS

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten biały kabelek który wychodzi z puszki wentylatora to jest gdzieś podłączony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem nigdy palnika Multiflame i z fotek nie rozpoznam. Jesteś pewien że to taki palnik? Palisz pelletem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ktoś poprostu ten przewód z opisem "hallotron nadmuchu" wykorzystał do podlaczenia modulu internetowego. Dobrze było by zobaczyć jak są wpięte te przewody do sterownika. Sterownik ma oddzielne wejscie pod hallotron nadmuchu, a moduł internetowy podłączamy pod wejście komunikacji RS

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sterowniku masz wybrane, że chcesz palić ekogroszkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie może dużo nie pomogę ale podam jak jest u mnie. Dwa kabelki RJ-11 są od sterownika. Jeden opisany jako "hallotron wentylatora" jest wpięty w kostkę w dnuchawie a drugi jest opisany jako "pellet" i on jest wpinany do palnika pelletowego. U mnie zatem wisi w powietrzu bo mam palnik na groszek.

Mam jednak inny ster wiec może być inaczej.

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego zo widać przewód hall masz podpięty. Tylko który?  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak odłączysz ten biały przewod od puszki dmuchawy to wentylator wariuje. Można jeszcze tak sprawdzić, w menu serwis wyłączyć hallotron nadmuchu i wtedy odłączyć ten biały przewód od dmuchawy. Jak dmuchawa będzie pracować normalnie to będzie jasne, że to ten przewód

A ta informacja o błędzie to może, że nie ma komunikacji z modułem internetowym

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ster ma odczyt obrotów to ułatwi identyfikację. A ten drugi pewnie nie wykorzystany, jako opcja "przyszłościowa" jak u mnie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, 535353953 napisał:

Ale też ten jeden przewód nie jest podłączony ?

To nic nadzwyczajnego. Składają kocioł do kupy bez palnika. Jeśli zamówienie na kocioł na groch czy pellet to montują odpowiedni palnik, podłączają odpowiednie kable i do sfera wgrywają odpowiedni soft. Ot i wszystko ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem miernikiem, przewód z napisem czujnik hallotronu był zamieniony, ale to nie rozwiązało problemu. Może gdzieś w meni serwisanta trzeba odłączyć ten RS żeby nie szedł na niego sygnał. Bo jak rozumuję przy tym sterowniku co mam ST-450 z pid można mieć różne palniki. I tak jak w przypadku multiflame potrzebana jest komunikacja po RS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tak jak pisalem wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie bez modulu inrernetowego bo i tak masz go wylączonego w sterowniku. Chodzi mi o te przewody. Bo jeśli będzie tak jak pisalem ( po wyłączeniu hall w menu serwis) to bedzie pewne, że jest to ten biały przewód który miałeś wpięty do puszki dmuchawy. A przypadkiem nie było aktywnego dodatkowego modułu mieszacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.