Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana pieca, może GS na koniec?


user2018

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
zaraz żywot skończą GS a ja się obudziłem z wymianą kotła, myślałem o jakimś dolnego spalania, ale biorąc pod uwagę cenę to jednak stwierdziłem, z pomocą opinii kolegi z forum, że lepiej wziąć podajnikowy z miarkowaniem ciągu, jednak... Są jeszcze dostępne kotły GS  w dość spoko chyba cenach, Defro Komfort 20 za około 3600zł(może uda się coś urwać?), co o tym myślicie? Jest w sens się w to pchać? Mieszkam na wsi, w Wielkopolsce więc z przepisami aż tak źle może tak szybko nie będzie. Może inny jeszcze dostępny górniak w ciekawej cenie? W ostatnim wątku widziałem polecany SETLANS AIR ale nie wiem czy można jeszcze dostać gdzieś wersję 21kW w normalnej cenie?

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/46g9#
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś link do ciepłowłasciwe się zepsuł albo ktoś edytował, tutaj nowy http://cieplowlasciwie.pl/wynik/46fs

 

Obecnie ten dom nie ma ocieplonego stropu więc w ogóle masakra(strop będę ocieplał przed zimą), poszło z 7 ton węgla i 4 metry drzewa a mrozów praktycznie ile było tej zimy z dwa tygodnie takich większych? Faktycznie może by i 18kw wystarczył...jak radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z bojlerem to ja bym brał 18kW dla kotła górnego spalania.

U Ciebie w przeciętny dzień zimy wychodzi 7kW,więc taki defro 20kW akurat mieści się w tym zakresie mocy 6kW-20kW

80%=16kW,ciekaw jestem co na ten zapis powiedzą doświadczeni użytkownicy

I coś Ci wkleję z dtr bo nikt tutaj o tym nie wspomina.

 

"Dla uzyskania prawidłowej, bezawaryjnej i efektywnej pracy kotła zaleca się eksploatację kotła na poziomie 80% jego mocy nominalnej oraz temperaturą na kotle minimum 65°C."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2018 o 23:40, user2018 napisał:

Setlans Air 15Kw wystarczy w takim wypadku czy będzie miał problemy?

Myślę,że powinno styknąć jeżeli docieplisz strop i podłogę i na tym się w pierwszej kolejności skup.

Najwyżej w najmroźniejszy dzień zimy temp w domu będzie poniżej 20°C

Zastanów się jeszcze nad defro 15kW bo cena chyba ta sama a jednak ma większy wymiennik i też opinie dość dobre.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie różnica jest 500zł na korzyść Setlansa, ale on też ma mniejszy wymiennik ciepła, wymiarami to przypomina bardziej Defro 12kW, więc nie wiem czy ten Setlans nie jest przeszacowany przez producenta i czy rzeczywiście da radę wyciągnąć to 15kW, opinii w internecie bardzo mało niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.