Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro eko duo 25kw czy wystarczy


Dokar2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce kupic piec defro eko duo tylko ze nie moge nigdzie dostac juz 30kw i znalazlem 25kw dom mam nie ocieplony jednopientrowy na pietrze 150m2 a parter tez 150m2 tylko ze jest garaz okolo 45m2 i w nim bedzie stal piec i nie bede tam grzal raczej dom jest z lat 80 wiec liczac to bede mial okolo 255m2 o ile sie nie myle i boiler na ciepla wode i tu jest pytanie czy ten 25 wystarczy na stronie jezt ze niby 300 m2 ogrzeje i teraz nie wiem  czy podola? Dla kogos moze to byc banalne dla mnie nie nie mam tez sie kogo poradzic dziekuje z gory za nawet male porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełnij i dowiesz się orientacyjnie czy starczy  http://cieplowlasciwie.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem i wedlug tego wychodzi ze powinienem miec 34kw uwazam ze za duzy a gdy bym mial ocieplony 10 styropianem to 20kw  grzejniki mam panelowe rurki ciekie z listwy na kazdy grzejnik... na ocieplenie mnie nie stac gabaryty domu.... albo jaki piec polecicie z rusztem wodnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego Dokar2

Moja skromna rada jest taka,... kupuj 20kW spokojnie ci w normalną zimę wydoła tylko pamiętaj aby lepszy i niespiekający groszek kupić, gdyż palnik będzie w wyższych zakresach pracował,a wtedy trzeba mocniej dmuchnąć i o spieki nie trudno. A jak w największy mróz nie do końca  chatę dogrzeje to kobietę mocniej w łóżku przytulisz... A tak na poważnie to nie kupuj większego kotła tylko max20kW i szybko pomyśl o ociepleniu bo to zwróci się tobie najszybciej ... i będzie pan zadowolony.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.