Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Duo 25kw


wikliraf2

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę ci kolego napisać dlaczego właśnie nie ten.

Defro duo to kocioł z awaryjnym rusztem wodnym, a w przypadku kotłów retortowych taka budowa wymiennika powoduje nadmierną produkcję sadzy i niedopalonych części lotnych.

Te produkty niepełnego spalania osadzają się na ściankach wymiennika i powodują straty oraz są trudne lub bardzo trudne do usunięcia.

Defro produkuje kotły z rusztem żeliwnym, który jest demontowalny i nie powoduje w/w skutków.

Pozdrawiam.

PS.

Ja również posiadam kocioł tej firmy, ale z rusztem żeliwnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 3 tyg temu DDUni 25kW. powiem Ci że nie żałuje swojej decyzji. Z tego co czytałem na forum użytkownicy retort wiecznie walczą z wysokości kopczyka żaru, płomieniem itd itd. To mój pierwszy piec z podajnikiem wcześniej miałem Defro Optime komfort plus 25kW i też byłem zadowolony. Użytkownicy DDuo skarżą się na zbyt wąska retortę w tych piecach. Zainwestuj parę groszy więcej i kup piec z palnikiem rynnowym inaczej nazywanym samoczyszczącym. Chyba się opłaca. można palić w nim szerszym asortymentem paliwa ekoroszek, miał, owies, pelet. Ja jutro mam zrobić próbe na miale. Dam znać jak wyszła

 

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brucera nigdy w życiu więcej, aktualnie mam kocioł z tym palnikiem, żre 30 kg na dobe przy +5 na dworze, grzejniki chłodne. Nawet jak wyłącze grzejniki, to kocioł żeby zagrzać wodę w samym sobie chodzi dosyć długo(62 litry), wiem, że to raczej wina kotła, a nie palnika, ale ja już na niego patrzeć nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Kolego.

Różnica jest w budowie wymiennika ciepła.

W tzw. małej energetyce, konstrukcja wymiennika ciepła jest ograniczona wymiarami, a co za tym idzie, często wymienniki ciepła są umieszczone tuż nad paleniskiem, co skutkuje zaburzeniami procesu spalania i wymiany ciepła.Powierzchnie kontaktowe wymiennika ulegają szybkiemu zanieczyszczeniu osadami pyłowymi oraz związkami smołowymi i sadzą, wytrącającymi się z niedopalonych oparów i gazów palnych zbyt gwałtownie schłodzonych poniżej temperatury zapłonu.

Z tych dwóch kotłów tj.Defro Eko i Defro Komfort eko moim zdaniem lepszą budowę ma ten pierwszy.

Zresztą porównaj budowę wymiennika Defro Eko i kotła Ogniwo Eko.

Ogniwo Eko ma taką budowę wymiennika nieprzypadkowo, powstał we współpracy z panami z ICHPW w Zabrzu.

Myślę, że taka budowa wymiennika jest najbardziej optymalna dla Naszych kociołków małej mocy.

Zresztą, przekonuję się o tym czyszcząc wymiennik w moim kotle, na ściankach osadzają się tylko osady pyłowe, nie ma śladu sadzy czy jakiejkolwiek smoły, po wyczyszczeniu nadal widać szarą farbę którą kocioł jest od wewnątrz pomalowany.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.