Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Kotła z zaworem 4d


Pawelorg84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem na etapie modernizacji kotłowni. Mam zamiar podłączyć nowy kocioł w konfiguracji przedstawionej na schemacie. Proszę o opinie czy jest to poprawne rozwiązanie. Wiele osób piszę z obieg kotłowy musi posiadać jak najmniejszą liczbę załamań to jest max. 4x90 stopni. Wiele jest też informacji, że zawór 4d powinien być zainstalowany powyższej króćca zasilająco w kotle. W moim kotle zasilanie umieszczone jest poziomo, w przypadku umieszczenia zaworu wyżej dochodzi jeszcze jedno załamanie 90 stopni.

Z góry dziękuje za rady.

28122594_schematCO.thumb.png.bc93a841a6fd8b4a9b925e49d9ff6389.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ups do kotła z podajnikiem wymaga poznania mocy jaka jest pobierana gównie przez podajnik i do tego trzeba dodać moc 1-2 pomp CO i wtedy szukać UPS

lepszym rozwiązaniem jest przetwornica z baterią zewnętrzną , moc dobieramy podobnie a czas pracy jest regulowany d=pojemnością baterii.

Oczywiście urządzenia zasilające kocioł tylko pełen sinus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie podłączenia pieca wg.  powyższego schematu (bez zaworu kulowego) chciałem się jeszcze podpytać, czy wystarczy zainstalować tylko jeden zawór zwrotny za pompą CWU aby instalacja działała poprawnie, czy koniecznie za każdą pompą.???. Które zawory lepiej się sprawdzą klapowe czy sprężynowe ???

Z góry dzięki z pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sambor napisał:

Tak, wystarczy 1 ZZ na rurze grzania CW - zapobiega to rozładowaniu ciepła z bojlera przez kocioł.

Na obiegu CO - jak jest 1 pompa to nie potrzeba

Przepraszam że tak truje z tym tematem ale jeżeli zawór zwrotny za pompą cw zapobiega przed zabraniem ciepłej wody z bolera w czasie pracy pompy CO, to w przypadku pracy pompy CW nie działa to w drugą stronę? tzn nie zasysa wody z układu CO??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Sambor" jeszcze jedno pytanko.

(schemat na początku) Wykonałem już obieg kotłowy zawór 6/4 rura fi 42, wstępnie miałem dać rurę fi35  do pionu 1cal gdzie odchodzą dwie rurki na parter fi 18 i 3/4.

Zastanawiam się  czy zakładać rurę fi 35 przecież i tak pompa ma przyłącza 1 cal i tak muszę redukować za zaworem 4d na cal a potem znowu na 5/4. Proszę o podpowiedź

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.