Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro funkcja strażak


JacekFF

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry jutro jadę zamówić kocioł na ekogroszek firmy Defro model Komfort Eko Lux. Za dopłatą 380zł jest dostępna funkcja strażak. Czy warto to montować i w ogóle czy jest ona bezpieczna dla kotła. Z tego co wyczytałem polega na zalaniu ślimaka i zasobnika w momencie wzrostu temperatury np gdy zapali się w nim opał. Czy ta woda nie dostanie się do wnętrza paleniska niszcząc rozgrzany kocioł?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwojga złego lepiej chyba by zalało ślimaka i palnik niż pożar w zasobniku i kotłowni.

Jeśli kocioł szczelny (klapa szczelna i zamknięta itp) to przy grochu cofka do zasobnika mało prawdopodobna. Ten strażak bardziej do peletu gdy nie ma palnika wrzutkowego tylko retorta.. Czy warto sam musisz zdecydować.

Ten strażak to taka ostateczność gdy inne zabezpieczenia zawiodą (np brak prądu żeby ster wypchnął paliwo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje przy rynnie mam zamontowana w "standardzie", nie bylo wyboru. Nigdy jeszcze nie zadzialala... i dobrze.

Czy warto za 380zl przykrecic 10l pojemnik z woda + zawor. Dla niektorych nie, dla innych podswiadomosc spokoju jest bezcenna. O tym ja nie dyskutuje.

Od strony technicznej: po przekroczeniu nastawy (chyba 95C) zawor otwiera spust wody z baniaka ok. 10l do rury podawczej, tym samym gasi awaryjnie palenisko. Nie chce wiedziec jak wyglada po tym rura czy palnik. Sam kociol przezyje nic mu nie bedzie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ strażaka o którym wspominam jest wpięty do sieci wodociągowej. Przewód z wodą jest wpięty przy ślimaku a drugi do zasobnika. To jest strażak typ 2. Ten o którym wspominasz to typ 1 ze zbiornikiem wody. Który jest bardziej efektywny w razie W?

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wiedzieć jak wygląda kocioł i kotłownia gdyby zadziałał ta opcja z sieci wodociągowej. Z całą pewnością w razie W będzie lepsza.

PS. Ja wole rozwiązanie z baniakiem (mogę sobie przykręcić 20l albo 30 albo 50 itd. ale z sieci wodociągowej...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby strażak ma przestać działać po spadku temperatury. Nie piszą nic jaka to temperatura oraz ile tej wody wypływa od momentu otwarcia do zamknięcia zaworu. Czyli zdecyduję się na strażaka nr 1 ze zbiornikiem.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.