Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Klimatyzatora Na Dachu A Drgania


tomtomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Planuje zamontować sobie w mieszkaniu klimatyzację do chłodzenia w lecie i grzania w okresach przejściowych i cieplejszych dniach zimy. Jako, że mieszkam na poddaszu, to jednostkę zewnętrzną chciałbym zamontować na dachu od strony północnej (rysunek poglądowy poniżej). Dach kryty jest aluminiową blachą falistą. Pomyślałem, aby w dwie sąsiadujące krokwie 10 x 16 cm (rozstaw około 100 cm) wkręcić przez grzbiet fali (od spodu nie mam dostępu) 4 wkręty do drewna fi16mm zakończone gwintem. Na końce nałożyć i przykręcić poprzecznie do krokwi dwa profile grubościenne powiedzmy 50 x 50 mm, a do nich przykręcić jednostkę zewnętrzną. Rury poprowadzić do środka przez ściany do mieszkania.
Pomyślałem o klimatyzatorze LG model DM12RP DELUXE SIRIUS z wbudowanym modułem WiFi.
Teraz kilka pytań:
Czy taka jednostka zewnętrzna powoduje duże drgania? Czy będzie słyszalna podczas pracy w mieszkaniu?
Co sądzicie w ogóle o tym klimatyzatorze? Może jakiś inny model/firma?

Całe mieszkanie ma około 80m2 na jednym poziomie. Pokój środkowy w którym byłaby klima ma 25 m2. Z niego są drzwi do 2 sypialni, kuchni, korytarz i łazienka. Najbardziej zależy mi na schłodzeniu/grzaniu tego pokoju jednak drzwi do pozostałych pomieszczeń są z reguły otwarte, więc pewnie trochę będzie się rozchodzić. Wentylacje mam grawitacyjną, jednak założę w kuchni wentylator który będzie w lecie podczas pracy klimatyzatora wymieniał pomału powietrze w mieszkaniu.

Proszę o porady. Co o tym sądzicie?

post-65254-0-36183000-1523475460_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo.

żeby nie dziurawić dachu, to może zamontuj na ścianie pom. gospodarczego. /jeśli jest murowana/.

Wibracje dla wrażliwych osób mogą być słyszalne /zwłaszcza nocą/, chociaż odległość przez  pom.gospodarcze znacznie zmniejszy uciążliwość.

Moja osobista żona nie włączała w nocy klimy w sypialni.  Dopiero w 3 roku eksploatacji była też włączana na noc i jakoś się przyzwyczaiła...

woli mieć jednak chłodniej niż 35 stopni latem , i ździebko szumu wentylatora.

 

Pilnować trzeba filtrów; zobaczysz ile syfu będzie z powietrza...

 

Jako ogrzewanie tej powierzchni też na pewno się sprawdzi.

Powodzenia.

a propos   czemu nie używasz bufora?  wejdź w taryfę eco i w nocy grzej tanim prądem; koszty powinny być porównywalne do kotła ale zero roboty,pyłu itd.itp. luxus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pionowa nie jest murowana, jednak po konsultacji doszedłem do wniosku, że jednak na tej pionowej zamontuje.

Co do bufora, to używam (taryfa G13) i ten sezon grzałem prądem, jednak chłodzić się tym nie da ;), a skoro już zamontuje klimatyzator, to niech też grzeje - zawsze trochę taniej będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prąd od 27 listopada. W tabelce koszt za kolejne miesiace: grudnień, styczeń...post-65254-0-46822100-1523699062_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.