Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ochrona Kotła Zasypowego


alvaro99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam stary kocioł zasypowy z instalacją jak na schemacie poniżej:

post-67501-0-50159700-1522248560_thumb.jpg

Chciałem zadbać troszkę o kocioł i wodę która się nagrzeje do 45*C puścić nie przez bojler tylko bezpośrednio na piec (oczywiście wtedy kiedy elektrozawór będzie zamknięty czyli woda w bojlerze będzie odpowiednio nagrzana).

Co proponujecie wstawić w miejsce zaznaczone na zielono, żeby w przypadku kiedy bojler będzie nienagrzany (zawór otwarty) woda nie biegła przez bypass tylko przez bojler?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrozawór już kupiony? Czy jest w bojlerze miejsce na czujnik temp. cwu?

Nie jestem pewien, czy te "oszczędności" sie opłacą, bo w momencie braku przepływu przez bojler, tracisz ochrone powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrozawór już kupiony? Czy jest w bojlerze miejsce na czujnik temp. cwu?

Nie jestem pewien, czy te "oszczędności" sie opłacą, bo w momencie braku przepływu przez bojler, tracisz ochrone powrotu.

Tak kupiony, jest miejsce i działa to dobrze ze sterownikiem.

Nie za bardzo wiem o co Ci chodzi... chciałbym zrobić tak żeby w przypadku braku przepływu przez bojler gorąca woda z kotła (rozgrzany powiedzmy do 55*C) nie trafi najpierw na grzejniki tylko będzie robić krotki obieg i dobierać trochę zimniej z kaloryferów, a tak to cała zimna z kaloryferów musi przejść przez kocioł. Może w miejsce zielone wstawić zawór klapowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli myślisz jeszcze inaczej, żeby zostawić jednak zasuwę i wolny przepływ w małym stopniu żeby pomimo otwartego elektrozaworu i tak część wody gorącej przeszła na powrót żeby nie wychłodzić całkowicie kotła wodą z wężownicy... też dobry pomysł.

 

Co masz na myśli prawidłowe wykonanie? Mam wstawiony zawór zwrotny przed elektrozaworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak radziłbyś zrobić to podłączenie?

Powiem tak, od pieca do bojlera lecą rury 2", potem zrobiłem redukcję na 3/4" z uwagi na to, że bojler takie ma przyłącza.

W którym miejscu zrobić zasuwę i połączyć zasilanie z powrotem na rurach 2" czy na 3/4"? Jak zrobię trójnik na 2" to boję się, że bojler będzie się nagrzewał wieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.