Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Węglowy Z Podajnikiem - Usprawnienie Zbiornika Z Opałem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

 

piszę w takiej dość nietypowej sprawie, a mianowicie szukam domowego sposobu, który ułatwiłby wsypywanie węgla do zbiornika z opałem.

 

Już piszę, jaka jest sytuacja: otóż mieszkam z moją żoną w domu jednorodzinnym i posiadamy piec węglowy z podajnikiem szufladowym i do tego dość spory zbiornik opałowy. Wszystko działa doskonale, gdyż piec jest dość nowy, tylko niestety pojawił się "problem" natury praktycznej. Zbiornik zasypuję regularnie węglem (miał/eko-groszek), ale charakter mojej pracy sprawia, że czasem wyjeżdżam na dłużej i podczas mojej nieobecności w zasypywanie bawiła się moja lepsza połówka. 

 

I teraz, z powodów zdrowotnych moja szanowna małżonka nie będzie niestety w stanie zniżać się ani podnosić cięższych rzeczy przez dość długi okres, który obawiamy się, że może zahaczyć o przyszły sezon grzewczy, a co za tym idzie, kilkukrotne podnoszenie dość ciężkiego wiaderka z węglem na wysokość 1,5 m niestety nie będzie wchodzić w grę. 

 

I tutaj pojawia się moje pytanie: czy jest taki patent, który pozwalałby na ułatwienie wsypywania węgla (chodzi o samo podnoszenie go na wysokość drzwiczek) do zbiornika? Być może ktoś z Was już sobie w ten sposób "umilił" obsługę pieca? Przeczesałem forum i wujka Google, ale ciężko znaleźć coś z pomysłem. 

 

Wiem, że brzmi to wszystko dość wygodnie i prawdopodobnie będę musiał poprosić sąsiada pod moją nieobecność albo po prostu wsypywać do wiaderka tyle węgla, żeby można było go spokojnie podnieść, ale nie zaszkodzi zapytać.

 

Dzięki!  

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kuba999 witaj na forum.

Przede wszystkim pozdrowienia i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla szanownej małżonki od Forumowiczów.

 

Rozwiązań może być mnóstwo. To jest tylko kwestia Twojej racjonalnej wyobraźni, która może stworzyć rzeczy proste i realne.

 

Maszyny proste: dźwignie, kołowrotki, przekładnie, bloczki, równia pochyła itp.

Można także zmniejszyć porcjowanie zasypywanego opału, jednocześnie zwiększając częstotliwość zasypu.

Przygotować porcje opału zapakowane w torebki "zrywki" z folii polietylenowej HDPE.

 

Pomoc sąsiedzka, jest bardzo dobrą alternatywą. 

Pomoc sąsiedzka, to także wzajemne interakcje międzyludzkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gotowe komercyjne rozwiązanie powyższego problemu . Przeszkodą mogą być jedynie progi czy schody w ciągach komunikacyjnych .

Lub wózek pasieczny po adaptacji do własnych potrzeb

Niestety lat przybywa wszystkim i trzeba się liczyć z takimi rozwiązaniami i oby jak najpóźniej 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej obejrzyj do końca a nie sugeruj się od razu pierwszą wersją 2ga minuta w pierwszym filmie . Jakie to towarzystwo niecierpliwe  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kuba999

Bardzo podobne tematy / problemy sa u mnie.

 

Planuje wykonac u siebie zrzut groszku poprzez rure elastyczna (lub na stale) ze... strychu. Pojemnik na strychu bedzie mial pojemnosc min. 1tony co w zupelnosci wystarczy jako zapas pod moja dluga nieobecnosc. Nastepnie otwor przez strop i rura nasypowa do zbiornika. Do wciagniecia workow na strych ma zrobiony podnosnik do 200kg. Na starsze lata (mam nadzieje) planuje pozbyc sie wegla wiec problem sam sie rozwiaze, lub przyjdzie zaplacic komus za wciagniecie wegla na strych.

 

Ps. Nie wiem czy mozna trzymac wegiel na strychu? Wentylowany, nieuzytkowy.

Ps2. Jak wykonac zasuwe/klape do odciecia groszku gdy rura jest nie podlaczona do zbiornika.

Ps3. Nie wiem czy masz mozliwosci do wykonania tego u siebie.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.