Skocz do zawartości

Przemo6435

Nowy Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Przemo6435

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Miesiąc później
  • Oddany Unikat
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. To rozumiem tylko czy wstawienie takiego zaworu nie spowoduje, że będzie powoli nagrzewał instalację ? Coś jak w przypadku ochrony powrotu najpierw nagrzewa kocioł a potem dopiero idzie na instalację i płynnie ją nagrzewa bez skoków temperatury.. Obecnie piec wbija na 62 stopnie i zaczyna zmieniać ustawienia na pracę z mocą minimalną a po chwili zbija się temperatura na piecu do 51 i zaczyna znowu zmieniać na pracę z maksymalną mocą i tak kilka razy. Wymiennik płytowy szybko oddaje temperaturę na instalację. Praktycznie nie pracuje z mocą minimalną tylko najczęściej z maksymalną i średnią. Jak pompy się załączą to na wyjściu z wymiennika (zasilanie grzejników) skacze temperatura do góry a powrót jest dalej zimny (grzejniki na górze ciepłe i oddają temperaturę do pomieszczenia co jeszcze ochładza wodę). Dopiero po kilku takich akcjach powrót się ociepla.
  2. Witam Układ to kocioł pelletowy - wymiennik płytowy - grzejniki. Między kotłem a wymiennikiem płytowym wstawiony jest zawór ATV który spełnia swoją rolę (ochrona powrotu). Temperatura zadana to 65 stopni. W domu zamontowany regulator pokojowy który wyłącza pompy od CO na jakieś 1,5 do 2 godzin co powoduje, że zład wody po stronie grzejnikowej jest wychłodzony. Termostat pokojowy ustawiony na 21 histereza 1 stopień. Po spadku na 20 pompy się włączają i piec po spadku do 50 stopni startuje. Pompy włączają się od 57 stopni. Chodzi o to, że po nagrzaniu pieca do 57 i starcie pomp ciepło idzie na wymiennik a piec dochodzi do 62 i się wychładza do ok 52-51 i tak kilka cykli aż temperatura po stronie grzejnikowej się podniesie (nagrzewa cały zład wody). W związku z tym planuje zamontować drugi zawór ATV po stronie wymiennik - grzejniki . W przypadku stałej pracy bez pokojowego nie ma takiej sytuacji. Czy to ma sens i ustabilizuje pracę pieca ?
  3. Witam Instalacja do pieca pelletowego. Piec ma dwa osobne wyjścia - jedno na bojler a drugie na wymiennik płytowy a z wymiennika na grzejniki. Po stronie wymiennika płytowego zamontowany jest zawór ATV. Pytanie czy na drugim wyjściu czyli na bojler też powinien być taki zwór ?
  4. Końcówka jest podobna do tej ze zdjęcia. Zasobnik nie daje możliwości bardziej pochylić musiał bym wycinać sam ale chyba to ostateczność.
  5. Wiem o czym piszecie. W sobotę już czyściłem z tego pyłku. Faktycznie był w ślimaku i spowalniał podawanie. Ta wydajność podana prze zemnie jest właśnie po tym czyszczeniu. Nastawy podawania i przerwy nie mogę podać ponieważ w tym sterowniku nie ma takiej opcji wszystko sam dostosowuje. Chyba, że ja tego nie mogę nigdzie znaleźć. Sterownik pele bord 760 brager.
  6. Witam. Teściowa posiada piec pelletowy 15kw https://cieplomax.pl/produkt/kociol-co-15-kw-pellet-2/ Ogólnie ustawienia udało mi się ogarnąć jednakże mam czasami wrażenie że podajnik za mało paliwa podaje. Objawia się to co jakiś czas cofaniem płomienia i po podaniu większej porcji wraca po jakimś czasie do normy (dosyć nie równe podawania - obserwacja własna). Pellet przeważony (wydajność podajnika na 10 minut to 1,20 kg czyli 7,2 kg/h) Sterownik to Pele Bord 760 w którym minimalna nastawa wydajności podajnika wynosi 8 kg/h. Kaloryczność pelletu to 5≥ kWh/kg. Sterownik ma zakres kaloryczności do ustawienia 4,6 kwh/kg do chyba 5,4 kwh/kg. Obecnie ustawione ne 4,6 kwh/kg aby podciągnąć trochę ilość podawanego pelletu. Czy da się coś z tym zrobić ? Jak podciągnąć wydajność podajnika z zasobnika pelletu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.