Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Smart Ekopell 12Kw Ciągle Czyszczenie


KrzysiekKa

Rekomendowane odpowiedzi

mam ekopell 12kw. i mam problem bo gdy kociol dobije do podanej temp, dajmy 60 to nastepuje czyszczenie palnika, co trwa ponad 25 min i temp na piecu spada do 35. tak jest w kółko, nie mogę grzac w domu bo co nagrzeje się piec to zaczyna go wygaszac i czyscic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj temp zadaną na 70 stopni . wejdz w współczynniki i zmniejsz "wentylator góra"  np o 2 . ten sterownik tak ma ze przy każdym wygaszaniu i rozpalaniu jest czyszczenie , jezeli codzi o blad przy ropalaniu to zwieksz podsyp  przy rozpalaniu na 25sek i zwieksz lekko wentylator przy rozpalaniu .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ustawione 70 dochodzi do 75 i zaczyna wygaszanie , w trakcie wydmuchu temp dochodzi jeszcze do 78 i zaczyna spadać spada około 1 godziny do 45 stopni bo mam ustawioną histerezę 25 stopni, i tak wkółko , chyba ze pokój jest dogrzany to wtedy kocioł nie pracuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ekopell 12kw. i mam problem bo gdy kociol dobije do podanej temp, dajmy 60 to nastepuje czyszczenie palnika, co trwa ponad 25 min i temp na piecu spada do 35. tak jest w kółko, nie mogę grzac w domu bo co nagrzeje się piec to zaczyna go wygaszac i czyscic.

I jak tam dalej masz to czyszczenie przez 25 min. czy już sobie poradziłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem.

 

Na początku, parametry pieca ustawił mi serwisant . Z czasem  jak zacząłem sie bardzie interesować ustawieniami , to przestawiałem i testowałem  .W domu jeszcze nie mieszkam - jeżdzę tylko w środy i weekendy- to mogę sobie nowe ustawienie przetestować .

U siebie mam ustawione ( chyba) jak najbardziej odpowiednie.Spalanie mam małe, popiół w popielniku  sypki, bez niedopałków czy spieków.

 Dlatego wiem, że jak włączyłem pracę rusztu (dla przetestowania) to faktycznie przed przejściem w czuwanie( za każdym razem)  ruszt czyścił się ok 12-15 min co szybko wychładzało piec.

Będę w środę przy piecu to ci dokładnie powiem w którym miejscu wyłączyć tę funkcję ( z głowy -to nie chcę wprowadzić cię w błąd)

 

PS.-moc pieca ustawiłem na 80%- piec dochodzi do zadanej 65 stopni , i przechodzi w czuwanie .

Edytowane przez aryzet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłałem ci na priv.

Witam , nie róbcie tak że odpowiadacie na Priv , po to jest forum aby pomóc wszystkim , a tak jak ktoś będzie miał podobny problem to nic sie nie dowie , na PRIV to sie wysyła wiadomości z jakimiś wrazliwyi danym ( np osobowymi ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, chciałbym podbić temat i poprosić o pomoc odnośnie częstego czyszczenia. 

Posiadam piec tekla draco bio 35kw, kocioł za każdym razem po rozpaleniu do 70 stopni przechodzi w tryb czyszczenia po którym temperatura spada do 35 stopni i ponownie następuje rozpalanie. Obecne spalanie przy temperaturach ok 0-5 stopni C to 80kg na dobę... Czy taki tryb pracy jest normalny w tym piecu? Zmieniłem testowo 'ilość czyszczen rusztu' na 0 z wartości 4, oraz czas czyszczenia na 0, jednak piec dalej przechodzi w tryb czyszczenia po rozpaleniu, zarówno w trybach pogodowym jak i ręcznym z wyłączonym sterownikiem pokojowym. Sterownik pieca to Estyma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.