Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , jestem tutaj nowy i mam problem z piecem pereko ksp19duo.Problem jest taki ze spalanie miesieczne jest na poziomie 1600 kg . Ostatnio wymienilem palnik i dmuchawe .Sterownik to xlogic sp24l+.Pale ekogroszkiem o kalorycznosci 30mj.I przy tak duzej kalorycznosci jest mi ciezko utrzymac 55 stopni na piecu.Parametry ustawilem na (max moc 22/98s a max moc dmuchawy na.68 procent. POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek zmniejsz wiatr w piecu czyli przykręć dmuchawę/zmniejsz dopływ powietrza .

Jaka temperatura spalin w czopuchu? Jak wygląda popiół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Pale ekogroszkiem o kalorycznosci 30mj.I przy tak duzej kalorycznosci jest mi ciezko utrzymac 55 stopni na piecu.Parametry ustawilem na (max moc 22/98s a max moc dmuchawy na.68 procent. POMOCY

Dobra - ustaw 12/65s i przesłonę na wentylatorze tak aby została szczelina ~2cm. Pompę CO na 1 bieg.

Poobserwuj przez kilka godzin jak będzie wyglądało spalanie i temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u mnie nie ma prYslony na wentylatorze ? To co wtedy

No to dlaczego wymieniłeś na taki bez przesłony? Bez tego trudno wyregulować

 

Tak wtgladaa popiol

Dziwnie wygląda - są spieki ale też jest groszek niedopalony.

Prawdopodobnie jest to efekt zbyt dużej dawki paliwa i zbyt silnego nadmuchu....

Tu masz DTR-kę swojego kotła,sciągnij sobie:

  http://www.komfort.info.pl/sites/default/files/Per-Eko%20podajnikowe%20dtr.pdf

 

I nie pisz post pod postem, moderatorzy bardzo tego nie lubią. Masz edycję i dopisuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18/102 admuchawa 44 napiecu jest 44z55 zadanych stopni

Ustaw tak jak ja mam na rynnowym;

temperatura kotła  55*C

podawanie 10sek

przerwa      65 sek

wentylator  10%

włączenie pompy CO 50*C

sprawdzaj temperaturę czopucha - ciepły,, gorący, ? 

Obserwuj do jutra a najlepiej przez 24 godziny ile groszku spali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim sposobem to my do niczego nie dojdziemy, może znajdzie się na forum ktoś kto zna dobrze ten sterownik.

 A póki co to masz tu instrukcję pierwszego uruchomienia i testowania sterownika:

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiPyaKUv7HZAhUDL1AKHZzRDYoQFggvMAE&url=https%3A%2F%2Fkotly.com.pl%2Fprodukty_pliki%2Fsterowniki%2Felectronics%2Fsp24l-plus%2FSP24L-montaz.pdf&usg=AOvVaw2NzGKJPN6W0nxv8IEExfOq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wiem że odgrzewam kotleta ale może się przyda.

Mam taki sam kocioł tylko już po "liftingu" że sterownikiem ecomax 900 i mocy zmniejszonej do 18 ale konstrukcyjnie jest to ten sam. Montowalem go w zeszle wakacje a dopiero wczoraj zczaiłem iż przez cały ten okres do wczoraj miałem przymkniety wylot powietrza z wentylatora. Jest tam taki wichajster z dwoma nakrętkami regulujący klapkę. Był zamontowany w ten sposób iż zamykał wylot. Może i u Ciebie jest podobnie przez co nie ma odpowiedniego nadmuchu. 

 

Pytanie do posiadaczy takich kotłów jak nasze, ile wam spalaja w okresie zimowym a ile letnim trybie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.