Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Otwarte Naczynie Wzbiorcze Nisko Nad Piecem


skuber

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z planowanym dołożeniem pieca gazowego do istniejącej instalacji pieca węglowego mam pytanie.
Piec węglowy znajduje się w piwnicy o wysokości około 2,2 m.
Planowałem przeniesienie otwartego naczynie wzbiorczego do piwnicy i podłączenie pieca węglowego na "krótkim obiegu" z wymiennikiem.
Po drugiej stronie wymiennika podłączenie całej instalacji razem z piecem gazowym w układzie zamkniętym.
Pozostaje pytanie czy wysokość naczynka nad piecem nie będzie zbyt niska?
Czy pojemność wodna tego krótkiego układu nie będzie zbyt mała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje aby naczynie wyrównacze w obiegu kotłowym było powiedzmy ok.0.3m nad najwyższym punktem instalacji.

Problemem może być zasobnik CWU jeżeli jest typu wiszącego(pod sufitem) bo jego się montuje po stronie pierwotnej(otwartej instalacji)wymiennika płytowego.Nie wiem jak miałaby być grzana woda użytkowa przez kocioł gazowy(2F czy 1F)

Jeżeli jednofunkcyjny to powinien byc zasobnik z 2 wężownicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Byłoby ale w przypadku gotowania wody zład poprzez rurę przelewową płynie do kanalizacji i wody w kotle ubywa. W rozwiązaniu z osobną rurą wznośną i bezpieczeństwa gdy kocioł się gotuje woda z naczynia wpływa do powrotu kotła wystudzając go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli przy tym naczyniu które kupiłem (jeden króciec u góry, jeden z lewej i jeden z prawej) oba rysunki zarówno a) z fajką napowietrzającą na rurze przelewowej oraz zasilaniu od góry i z lewej strony zbiornika

jak i 

b) z fajką na rurze zasilającej od góry, powrót od lewej i przelew z prawej

będą poprawne? Jednak wybierając z pośród obu schematów lepiej wziąć ten połączony z powrotem?

BTW. W jaki sposób połączyć rurę przelewową Cu 28 z wejściem do kanalizacji tj rurą PCV fi 50 mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.