Skocz do zawartości
buli87

instalacja co naczynie wzbiorcze otwarte + centralne odpowietrzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie odnośnie poprawności połączenia naczynia zbiorczego do instalacji co. W zbiorniku są trzy przyłącza od dołu rura zbiorcza z lewej przelew i od góry podłączone jest odpowietrzenie pionów z grzejników. Problem jaki występuje przy takim połączeniu to przelewanie się wody z odpowietrzania do zbiornika przy wymuszonym obiegu przez pompę. Co jest nie tak w tym podłączeniu, wcześniej przy starym naczyniu problem nie występował, czy te połączenie jest poprawny? Czy mogę zainstalować na tą rurę odpowietrzającą odpowietrznik zwykły lub automatyczny, aby wyeliminować wlewanie wody do zbiornika? Ewentualnie jeśli odpowietrzenie powinno być podłączone w innym miejscu do zbiornika to proszę o porady.

IMG_20190917_161226.thumb.jpg.0f8bd0819d8b4ffab1172deb790ef1c0.jpg

IMG_20190917_161206.jpg

IMG_20190917_161535.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest źle !

Naczynie podłącza się wprost z kotła osobną rurą1" lub miedź Cu28

Pexy i inne plastiki są zabronione, ponadto odpowietrzenie naczynia ma być otwarte do atmosfery a nie podłączone z grzejnikami!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, prawie wszystko jasne. Pozostaje jedynie kwestia odpowietrzenia grzejników, wystarczy że zakończone zostanie zwyczajnie odpowietrznikiem?

Ta rura niestety jest 3/4 cala i pamięta lata '70 i będzie kłopot ją wymienić na większa średnice. Czy dobrze zatem rozumiem, że od początku ta instalacja była źle wykonana?

PS Ciekawe co instalator miał kiedyś na myśli podłączając odpowietrzenie pod ten zbiornik??

Edytowane przez buli87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie patent niezły, naczynie tak podłączone niby gdzie ma się odpowietrzyć, i nie spełnia swojej roli

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak koledzy piszą od góry nic nie powinno być,to ma sie odpowietrzac do atmosfery bez tej rury,pusty otwor i rura do kotka podłączona np miedzia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez Robyn212
      Dzień dobry
      Jest to mój pierwszy post więc na początku chciałem się przywitać.
      Potrzebuję pomocy aby ktoś ocenił czy instalacja CO została poprawnie wykonana i czy da się nią sensownie sterować.
      Zakupiłem segment gdzie instalacja CO wygląda jak na schemacie który narysowałem. Załączyłem również zdjęcia jak wyglądają rozdzielacze CO. Instalacja wygląda bardzo skromnie.

Jestem laikiem w tej kwestii ale pierwsze co mi się rzuciło w oczy to to, że taka sama temperatura będzie "szła" na grzejniki i podłogówkę. Przy cieplejszych dniach nie powinno być problemu bo ustawię niższą temp. na piecu a grzejniki i tak powinny ogrzać pokoje. Problem moim zdaniem pojawi się przy większych mrozach. Podniosę temp. na piecu aby grzejniki dogrzewały pokoje (grzejniki nie wydają się aby były przewymiarowane żebym mógł ustawić na nich niższą temperaturę) ale ta temp. może okazać się zbyt wysoka dla podłogówki. Na powrotach podłogówki mam regulatory RTL i nie mam pojęcia czy nimi jestem w stanie ograniczyć temp. na podłogówce. Przecież ten regulator będzie mierzył temp. na powrocie a na zasilaniu będzie temp. z pieca. Czy ja dobrze rozumuję? Może ktoś potwierdzić moje obawy, że instalacja jest wykonana niewłaściwie? Jeżeli instalacja jest źle wykonana co mogę zrobić w tej sytuacji. Segment zakupiłem z rynku pierwotnego i jestem już po odbiorze ale z drugiej strony mam jeszcze gwarancję.
      Poza tym mam piec kondensacyjny, który ma największą sprawność przy niższych temperaturach na zasilaniu i powrocie. Moim zdaniem chociażby z tego powodu grzejniki powinny być przewymiarowane abym mógł ustawić niższą temperaturę na piecu.
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i wyjaśnienia.
    • Przez Wojciech69
      Witam
      Jestem nowym właścicielem domu ze starą instalacją C.O piec węglowy. Mam problem z ogrzewaniem na załączonym zdjęciu widać trójnik, rura która idzie w dół jest do ogrzewania drugiej części domu ( kiedyś mieszkały dwie rodziny) niestety ciepła woda do układu nie dochodzi, można wykluczyć zator w trójniku bo woda do grzejników dochodzi i w dalszej części instalacji na tym odcinku jest kranik który można odkręcić i poleci ciepła woda z reszty układu ale niestety zaraz stygnie i nici z ogrzewania, proszę o pomoc.
      Pozdrawiam serdecznie

• Przez mirgr
      Witam,
      jestem posiadaczem takiego pieca jak w opisie i mam pytanie dotyczące bufora?
      Z początkiem wiosny planuje dołożyć bufor tylko ze piec 12 kw i jaki duzy mogę dołożyć czy 300 litrowy spełni się w kotłowni.Dom dobrze docieplony rekuperator  spalone przez cały 1 rok z cwu latem 3tony.
      Ogrzewam 130m2 podłogowe , 3 drabinki łazienkowe i cwu 120litrow .Postanowiłem założyć bufor jeśli to oczywiście możliwe bo patrząc na te ciągle rozpalenia pieca
      a po 13miesiacach jest ich 1500 to lekka tragedia. Bradzo dziekuje za pomoc .Pozdrawiam

• Przez Michał44
      Witam, na zdjęciu przedstawiam zawór na instalacji CO. Do czego on służy?
      Pozdrawiam
      Robert

• Przez cr3ativ
      Witam, już raz dodawałem ten temat ale bardzo zależy mi na szybkim rozwiązaniu gdyż zbliżają się zimne czasy ;) Dodaję zdjęcie mojego problemu mam nadzieje ze po zobaczeniu rysunku ktoś da złotą radę co z tym fantem zrobić by wszystko działało jak należy ;)

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.