Skocz do zawartości
IGNOROWANY

naczynie wzbiorcze otwarte + centralne odpowietrzenie


buli87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie odnośnie poprawności połączenia naczynia zbiorczego do instalacji co. W zbiorniku są trzy przyłącza od dołu rura zbiorcza z lewej przelew i od góry podłączone jest odpowietrzenie pionów z grzejników. Problem jaki występuje przy takim połączeniu to przelewanie się wody z odpowietrzania do zbiornika przy wymuszonym obiegu przez pompę. Co jest nie tak w tym podłączeniu, wcześniej przy starym naczyniu problem nie występował, czy te połączenie jest poprawny? Czy mogę zainstalować na tą rurę odpowietrzającą odpowietrznik zwykły lub automatyczny, aby wyeliminować wlewanie wody do zbiornika? Ewentualnie jeśli odpowietrzenie powinno być podłączone w innym miejscu do zbiornika to proszę o porady.

IMG_20190917_161226.thumb.jpg.0f8bd0819d8b4ffab1172deb790ef1c0.jpg

IMG_20190917_161206.jpg

IMG_20190917_161535.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, prawie wszystko jasne. Pozostaje jedynie kwestia odpowietrzenia grzejników, wystarczy że zakończone zostanie zwyczajnie odpowietrznikiem?

 

Ta rura niestety jest 3/4 cala i pamięta lata '70 i będzie kłopot ją wymienić na większa średnice. Czy dobrze zatem rozumiem, że od początku ta instalacja była źle wykonana?

PS Ciekawe co instalator miał kiedyś na myśli podłączając odpowietrzenie pod ten zbiornik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie patent niezły, naczynie tak podłączone niby gdzie ma się odpowietrzyć, i nie spełnia swojej roli

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.