Skocz do zawartości
buli87

instalacja co naczynie wzbiorcze otwarte + centralne odpowietrzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie odnośnie poprawności połączenia naczynia zbiorczego do instalacji co. W zbiorniku są trzy przyłącza od dołu rura zbiorcza z lewej przelew i od góry podłączone jest odpowietrzenie pionów z grzejników. Problem jaki występuje przy takim połączeniu to przelewanie się wody z odpowietrzania do zbiornika przy wymuszonym obiegu przez pompę. Co jest nie tak w tym podłączeniu, wcześniej przy starym naczyniu problem nie występował, czy te połączenie jest poprawny? Czy mogę zainstalować na tą rurę odpowietrzającą odpowietrznik zwykły lub automatyczny, aby wyeliminować wlewanie wody do zbiornika? Ewentualnie jeśli odpowietrzenie powinno być podłączone w innym miejscu do zbiornika to proszę o porady.

IMG_20190917_161226.thumb.jpg.0f8bd0819d8b4ffab1172deb790ef1c0.jpg

IMG_20190917_161206.jpg

IMG_20190917_161535.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest źle !

Naczynie podłącza się wprost z kotła osobną rurą1" lub miedź Cu28

Pexy i inne plastiki są zabronione, ponadto odpowietrzenie naczynia ma być otwarte do atmosfery a nie podłączone z grzejnikami!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ok, prawie wszystko jasne. Pozostaje jedynie kwestia odpowietrzenia grzejników, wystarczy że zakończone zostanie zwyczajnie odpowietrznikiem?

Ta rura niestety jest 3/4 cala i pamięta lata '70 i będzie kłopot ją wymienić na większa średnice. Czy dobrze zatem rozumiem, że od początku ta instalacja była źle wykonana?

PS Ciekawe co instalator miał kiedyś na myśli podłączając odpowietrzenie pod ten zbiornik??

Edytowane przez buli87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie patent niezły, naczynie tak podłączone niby gdzie ma się odpowietrzyć, i nie spełnia swojej roli

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak koledzy piszą od góry nic nie powinno być,to ma sie odpowietrzac do atmosfery bez tej rury,pusty otwor i rura do kotka podłączona np miedzia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez Michał44
      Witam, na zdjęciu przedstawiam zawór na instalacji CO. Do czego on służy?
      Pozdrawiam
      Robert

• Przez cr3ativ
      Witam, już raz dodawałem ten temat ale bardzo zależy mi na szybkim rozwiązaniu gdyż zbliżają się zimne czasy ;) Dodaję zdjęcie mojego problemu mam nadzieje ze po zobaczeniu rysunku ktoś da złotą radę co z tym fantem zrobić by wszystko działało jak należy ;)

• Przez cr3ativ
      Witam, mam problem a mianowicie po małych przeróbkach w piwnicy(przerobienie na małe mieszkanie) Mam problem z grzejnikami. Przed przeróbką był tylko jeden grzejnik (lewy w pokoju) i działał prawidłowo, a po dołożeniu dwóch pozostałch grzeje o dziwo teraz tylko ten w łazience. Reszta jest lodowata. piec jest za scianą wiec odległość do przebycia przez wodę nie jest duża. rurki 15 wykonane z miedzi. Wszystko podłączone bez pomyłek odpływ dopływ. Pytanie brzmi jak to ugryźć. Czy gdzieś robi się zasyfonowanie i trzeba zamontować gdzie odpowietrznik automatyczny ? Czy też Macie jakieś inne złote rady ;) w załączniu dołączam zdjęcie poglądowe. P.S. Kryzowanie też nie pomaga. oraz po zakręceniu grzejnika w łazience i przejsciu do najdalszego grzejnika po spuszczeniu z niego miski wody ciepłą woda delikatnie do niego dolatuje. wyglądałoby na to że nie ma samoczynnego przepływu 

• Przez Tschaban
      Witam Szanowną Grupę. Trafiłem tutaj z polecenia na innym forum, jako miejsce z najlepszymi fachowcami w PL.
      Jestem przed remontem, wymianą i przerobieniem części instalacji centralnego ogrzewania + ciepła woda. Nie jestem fachowcem w dziedzinie CO (pisząc wprost - laik), ale chcę choć trochę więcej wiedzieć i mieć coś dopowiedzenia, gdy rozpocznę prace i rozmowy z instalatorami.
      Zarys co przede mną:
      wymiana pieca olejowego na gazowy (aktualnie olejak to DeDetrich) rozbudowa instalacji c.o. mam ok 180m2, parter i piętro parter ma instalację c.o tylko grzejniki - nic tutaj nie planuje ruszać zrobione na miedzi piętro było ogrzewane elektrycznie robiona będzie instalacja c.o., czyli pociągnięcie rurek i instalacja kaloryferów, 5szt będą tylko grzejniki - nie będzie podłogówki  dom będzie / jest ocieplony Muszę wybrać
      kocioł gazowy, który będzie grzał dom + podgrzewał wodę zasobnik  na ciepłą wodę (4 osoby w rodzinie) technologię instalacji na piętrze, mam na myśli rurki: miedź, plastik ??  
      Lokalni fachowcy polecają mi:
      Viessmann Vitodens 100-W do tego zasobnik na 150L Rurki na górę w plastiku Rozdzielacz na pokoje / grzejniki - na górze, nie przy piecu Chciałbym zrobić własny system sterowania (no może nie do końca sterowania, ale nie wiem jak to nazwać)
      Mam w domu własny system do automatyki i do niego chciałbym podpiąć c.o, Myślałem o zamontowaniu elektrozaworów, na rozdzielaczu, którymi sterowałbym na podstawie odczytów temperatur w pokojach, czyli zamykanie / otwieranie tych elektrozaworów  myślałem o zaworach normalnie otwartych (sam do końca jeszcze nie wiem) sterowanie tymi elektrozaworami wiem jak zrobić Nie wiem, jak ten mój pomysł ma się do wyboru kotła, sterowników itp. i czy to w ogóle jest robialne w c.o - albo tak się robi może lepszą są inne rozwiązania, ale czego nie chce mieć to kilku systemów do sterowania w domu. Bardzo proszę o wsparcie w doborze:
      kotła, zasobnika, jaki system do rurek co z tymi elektrozaworami  na co zwrócić uwagę Dziękuje

• Przez spark17
      A więc tak ja w tytule czeka mnie lada dzień przebudowanie kotłowni . Wymieniam smieciucha na kocioł z podajnikiem na ekogroszek . Instalacja zamknięta , jednak kocioł nie ma wężownicy więc będzie zawór zchładzający syr 5067, do tego zawór 4d ( wymagany do gwarancji na piec ) . Zbiornik cwu 300l biwalentny ( na wiosnę solary lub pompa ciepła ) . Do naczynia przeponowego C.O. jest grupa bezpieczeństwa ( została ze starej instalacji) . Wydaje mi się że schemat jest poprawny jedyne co mnie męczy to czy faktycznie potrzebna będzie pompa na małym obiegu kotłowym a może wystarczy puścić tylko przez zawór 4d z jej całkowitym pominięciem . Acha wszystkim sterować będzie tech -580 zPid 
      Wszystkie uwagi mile widziane te dobre jak i te złe w stosunku do mojego schematu  . 

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.