Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Schemat Jest Poprawny


ciepłolub85

Rekomendowane odpowiedzi

Inspektor nadzoru twierdził na spotkaniu ,że trzeba tylko pompę odpowiednio ustawić na tym bajpasie i ma chodzić ,ale ja mam wątpliwości i zasugerowałem że gdy będzie pracować pompa cwu i obiegowa to woda popłynie przez zawór 4D w odwrotnym kierunku z powrotu cwu i należało by tam wstawić zawór klapowy tak jak na pierwszym zdjęciu które wstawiłem.Nie wiem czy wykonawca się zgodzi na zamontowanie pompy za zaworem 4D czy uprze się na tym bajpasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik ma zliczać uzyskane ciepło z pieca ,osobiście do niczego mi to nie jest potrzebne po co takie rzeczy w prywatnych domach wolałbym aby ujeli zamiast tego pompę nową elektroniczną .Ale niestety gmina nic nie konsultowała jak robili projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne- chcesz radę, dostajesz ją, ale mówisz , że z niej nie skorzystasz lub nie będziesz mógł skorzystać, gdyż wykonawca ......

Więc po co pytasz, jak to robi gmina wg projektu i ma inspektora nadzoru - niech robią co mają robić - zobaczysz co z tego wyjdzie.

 

A po rady przejdziesz jak będziesz miał tą instalację.

Jednym słowem "róbta co chceta " a potem i tak poprawimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne- chcesz radę, dostajesz ją, ale mówisz , że z niej nie skorzystasz lub nie będziesz mógł skorzystać, gdyż wykonawca ......

Więc po co pytasz, jak to robi gmina wg projektu i ma inspektora nadzoru - niech robią co mają robić - zobaczysz co z tego wyjdzie.

 

A po rady przejdziesz jak będziesz miał tą instalację.

Jednym słowem "róbta co chceta " a potem i tak poprawimy.

Właśnie o to chodzi że zrobili już kilka instalacji i nikt nie jest zadowolony. A inspektor to jakaś dupa...pozakładali ludziom nawet zawory4D 3/4 a w specyfikacji wyraznie napisane że dobrany to 1 1,4 .widziałem jedną instalację i mnie przeraziło to co zrobili a inspektor na to że poprawią skończyło się na tym że wycieki po likwidowali a reszta dalej tragedia.A ja poprostu chce aby zrobili to raz a dobrze a nie poprawiali 10 razy a i tak będzie wyglądać jak plątanina rur z kablami ,kilka zdjęć z tej instalacji niżej

post-76935-0-86665500-1515346644_thumb.jpg

post-76935-0-36038300-1515346668_thumb.jpg

post-76935-0-42580400-1515346694_thumb.jpg

post-76935-0-21057400-1515346769_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten schemat z mojego postu będzie na pewno działał, o estetykę musisz sam zadbać i przypilnować wykonawcę, nawet z małą zachętą 

To robota z przetargu, więc stawki są gorzej niż głodowe.

A inspektor jakby się znał to by sam miał firmę i zarabiał 2x tyle co teraz.

Teraz inspektorem to każda kaleka zostanie - egzamin państwowy z przepisów i poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rady skorzystam i bedę chciał aby mi to tak właśnie zrobili ,ale chce się tylko upewnić czy w tej wersji orginalnej projektu gdyby założyć tam ten zawór o którym pisałem, czy by to zadziałało poprawnie.Na wypadek gdyby nie chcieli mi założyć tej pompy na powrocie za zaworem 4D to  niech mi założą zawór klapowy tam na powrocie.

Co myślicie o tych pompach co wilo yonos ,warto dopłacić do wilo stratos pico?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś sie tak uparł na ten klapowy zawór zwrotny? Po pierwsze, klapowego na pionowej rurze kierunkiem w dół nie wstawisz, a po drugie sa przecież zawory zwrotne za pompami. Do tego pompa c.o. za zaworem pracuje non- stop a w razie jej zatrzymania, każdy porządny sterownik zamyka zawór 4D (otwiera na obieg kotłowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś sie tak uparł na ten klapowy zawór zwrotny? Po pierwsze, klapowego na pionowej rurze kierunkiem w dół nie wstawisz, a po drugie sa przecież zawory zwrotne za pompami. Do tego pompa c.o. za zaworem pracuje non- stop a w razie jej zatrzymania, każdy porządny sterownik zamyka zawór 4D (otwiera na obieg kotłowy).

Nie chce wstawiać go na pionowej rurze tylko niżej na poziomej.Zawory za pompami są ale nie rozumiesz chyba mnie o jaki obieg mi chodzi. W sytuacji gdy będe miał tryb letni lub priorytet CWU lub też w sytuacji gdy spadnie temperatura cwu a w domu na pokojowym mam odpowiednią temp.to też będzie pracować tylko pompa cwu bez co i wtedy tak jak piszesz zawór 4D się zamknie na obieg kotłowy.I tym obiegiem się martwie .zobacz na schemacie tym nie poprawionym że powrót  cwu nie koniecznie musi popłynąć w kierunku kotła ,może utworzyć odwrotny obieg w kierunku zaworu 4D .i z powrotem w pompę. I zamiast jednego powstanie dwa obiegi kotłowe tylko ze ten od cwu nie będzie grzał wody lub w dużo słabszym stopniu niż powinien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, o co chodzi, ale ten temat mozna przepływem i mocą pompy załatwić. Jesli tak bardzo już chcesz ten ZZ wstawic, to osobiście wolałbym widzieć go na zasilaniu przed 4D niz powrocie.  Wtedy w momencie włączenia pompy cwu, mniej spadnie temperatura za zaworem 4D, jak to się często zdarza. Tylko trzeba to zrobić z głową, zachowując stopniowanie srednic rur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.