Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Co sadzicie o tym schemacie ???

Przepraszam za rysunek ale nie mam mozliwosci leprzego wykonania

Czy kocioł gazowy mozna przyłaczyc w układzie zamknietym do instalacji w układzie otwartym ??? (przez wymiennik płytowy)

jesli potrzebna jakas podpowiedz w zrozumieniu tego schematu chetnie pomoge poniewaz to sa moje przemyslenia :)

post-2-1237232255_thumb.jpg

Opublikowano

witam według mnie nie jest to za dobrze z tego rysunku wnioskuje ze jest to kocioł wiszący więc ma on pompe wbudowaną lepiej moim zdaniem będzie jak kocioł węglowy będzie napędzał tylko wymiennik a grzejniki po stronie kotła gazowego

post-5758-1237324835_thumb.jpg

Opublikowano

moze kolega powiedzies co chce osiągnąc tym wymiennikiem czy musi zamykac obieg czy tylko gdzies usłyszał ze jak dwa kotły to trzeba wymiennik zastosowac ?bo jesli nie musi zamykac obiegu i nic innego nie stoi na przeszkodzie to kupuje kociołek który moze pracowac z układem otwartym podłacza normalnie do instalacji i zapomina o temacie nie ma niepotrzebnych strat ,dodatkowej energi na pompe i wymiennika który kostuje niewiele mniej od kociołka gazowego -wisielca a nic nie stoi na przeszkodzie zeby tak podłaczyc na ostro i załozyc zawory zwrotne przy gazowym

Opublikowano

problem jest tego typu ze instalacja jest wykonana jeszcze w stali a naczynie wyłapane z któregoś pionu

tak jest to kociołek wiszący i z tego co sie dowiedziałem to serwisant nie odpali mi go jak nie bedzie w układzie zamknietym

a nie chciał bym tez ingerowac w obecna instalacje(bawic sie w zamykanie)dlatego najwygodniej by było mi jak bym to rozwiazał w taki sposób jak na moim schemacie :huh:

to mówicie ze troszkie kiszka jak bedzie tak jak na tym moim schemacie ?

Opublikowano

niezbyt dobry pomysł-

stara stal=dużo osadu w instalcji-kociołek wiszący raczej pod miedź albo pod tworzywo.

z kolei przez wymiennik ogrzać z kociołka gazowego wysokopojemnościową instalację z rur stalowych to praktycznie brak możliwości sterownia takim układem albo takie koszty automatyki i przeróbek ,że taniej wyjdzie poskładać to od nowa na miedzi z mysla o dwu kotłach wpiętych bezpośrednio.

jeśli gaz ma być tylko na wypadek wyjazdu jako ochrona przed zamarznięciem to jeszcze przez wymiennik ma to jakiś sens ale do grzania podstawowego układ taki będzie nie ekonomiczny.

Jeśli z kotła gazowrgo nie chcesz poszczać prawie wrzątku a jedynie 45-55 st. to biorąc pod uwagę pojemność instalacji po stronie stali potrzebny ci wymiennik ogromnej mocy aby to zdążyło się nagrzać zanim wrócisz z wyjazdu na narty.

jeśli instalacja jest obliczona na zasilanie z kotła węglowego w temp.70-80 st.(jak było często za czasów żeliwniaków) to wogóle nie ma sensu wstawianie kotła gazowego.

pozdrawiam

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.