Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie Parametrów Pracy Siłownika 3D


manx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

czy ktoś może podzielić się ustawieniami pracy swojego siłownika zaworu 3d.

Jak takie ustawienia wpływają na pracę kotła itd.

 

czy warto załączyć pogodówkę, rady co do ustawienia krzywej grzewczej

 

Będę wdzięczny za każdą podpowiedz.

 

Marcin

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się :mellow: 

Jaka ma być różnica pomiędzy temperaturą zadaną kotła, a temperaturą powrotu przy załączonej ochronie powrotu ? Podłączyłem dzisiaj czujnik temperatury powrotu (dotychczas go nie było) oraz włączyłem ochronę powrotu i kocioł zaczął wariować. Początkowo temperaturę powrotu ustawiłem na 45 st. ale zmniejszyłem na 40 st. Temperatura zadana kotła to 65 st. Czy w ogóle warto włączać tę ochronę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale po podłączeniu tego czujnika temperaturę powrotu pokazało mi na poziomie 35 st. czyli troszkę maławo, a nie jest to podobna korzystne dla kotła.

Teraz idę do pracy, nic już nie ruszam w ustawieniach i zobaczę jak to się "ustabilizuje" po paru godzinach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to coś takiego co uruchamia mały obieg w kotle w celu podniesienia temperatury powrotu ? Nie wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam dać na powrocie zaworu 3d pompę, mam powrót na poziomie 30stopni, jak załączy się pompa cwu to jest dużo lepiej.

 

Jednak nadal czekam na info jakie macie parametry ustawienia siłownika zaworu ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nic nie da, możesz coś więcej napisać.

Co do parametrów to chodzi mi np. o czas otwarcia siłownika, skok itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas otwarcia powinien być podany na obudowie siłownika (duty cycle) i masz mieć wpisane dokładnie tyle ile podane, skok jednostkowy mam na 3%, czas próbkowania 25s, min. otwarcie 20%. Mi się te ustawienia sprawdzają by starej instalacji z bardzo dużym zładem wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niewiem jak macie to ustawione ale mnie to drazni po pierwsze temperatura zewnetrzna skacze co godzine i woda w instalacji tez wzrasta spalanie raz temperatura wody w instalacji w gore raz w döl po drugie silownik mi sie raz nadzien kalibruje otwiera sie na sto procent wypuszcza wode z kotla ze temperatura z 57 leci na 40 i co to za bajer teraz recznie ustawiam na zaworze i piec chodzi stabilnie chyba ze mnie oswiecicie jak to ustawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nic nie da, możesz coś więcej napisać.

Co do parametrów to chodzi mi np. o czas otwarcia siłownika, skok itd.

Zawór 3d może pracować w dwóch konfiguracjach/zależne od sposobu zamontowania/:albo regulacja temp. zasilania albo powrotu.Gdybyś chciał mieć jedno i drugie trzeba zawór 4d.

A parametry;typ zaworu--c.o.,ochrona powrotu--wył.,czas otwarcia-- z siłownika,skok--3-4,min. otwarcie--0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niewiem jak macie to ustawione ale mnie to drazni po pierwsze temperatura zewnetrzna skacze co godzine i woda w instalacji tez wzrasta spalanie raz temperatura wody w instalacji w gore raz w döl po drugie silownik mi sie raz nadzien kalibruje otwiera sie na sto procent wypuszcza wode z kotla ze temperatura z 57 leci na 40 i co to za bajer teraz recznie ustawiam na zaworze i piec chodzi stabilnie chyba ze mnie oswiecicie jak to ustawic

Jaki sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 3d może pracować w dwóch konfiguracjach/zależne od sposobu zamontowania/:albo regulacja temp. zasilania albo powrotu.Gdybyś chciał mieć jedno i drugie trzeba zawór 4d.

A parametry;typ zaworu--c.o.,ochrona powrotu--wył.,czas otwarcia-- z siłownika,skok--3-4,min. otwarcie--0

 

To co napisałeś jest dla mnie jasne, ale ja raczej zaworu 4d nie chce zakładać, zbyt dużo było by do poprawki żeby to wszystko fajnie chodziło.

Kwestia tego że obecny mam zawór 3d 1cal a przy 4d raczej grubsze rury są potrzebne dlatego pompa na powrocie z tego co czytałem była by rozwiązaniem moich problemów z zimnym powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4d 5/4 cala i bez pompy na powrocie się nie obyło, bo grawitacja nie chciała działać i powrót był zimny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4d 5/4 cala i bez pompy na powrocie się nie obyło, bo grawitacja nie chciała działać i powrót był zimny.

 

I właśnie tego się obawiam, czytam wiele wątków i zdania są różne. Ok przerobię instalację, założę zawór 4d a co jeśli nie będzie nadal ciepłego powrotu?

Dla mnie najlepiej było by założyć 1cal. więc tak sobie myślę jeśli nie ma pewności dla 4d to czy nie lepiej założyć pompę na powrót? i jeśli tak to gdzie dokładnie ją założyć w instlacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.